Odpowiedzi

2010-03-21T17:41:13+01:00
Dzisiejsze lektury szkolne budzą zachwyt,irytację lub po prostu znudzenie.To ostatnie ,a więc znudzenie wynika z tego ,że dana książka nie budzi w nas żadnych emocji ,ani tych pozytywnych ,ani tych negatywnych dlatego też staję się nudna i niemamy chęci jej czytania.Przedstawię teraz książkę ,która usunąłbym z kanonu lektur szkolnych oraz postaram się uargumentować swój wybór odpowiednimi argumentami.

Za jedną z najnudniejszych książek uważam "cierpienia młodego Wertera" ,która w żaden sposób nie ujęła mnie.
To właśnie ona moim zdaniem powinna zostać usunięta z kanonu lektur szkolnych jaki obecnie obowiązuje.
Książka ta wydaję mi się być zwyczajnym romansidłem ,których jest już zbyt dużo .Główny bohater jakim jest Werter to typowy bohater romantyczny ,który jest zagubiony .Szuka on spokoju w naturze i jej pięknie.Zakochuje się w Lottcie ,której serce jest już zajęte przez Alberta.Co uniemożliwia odwzajemnienie jego uczucia przez Lottę.
Cierpienie głównego bohatera przez kobietę strasznie go wyniszcza,jednocześnie czerpie on z tego cierpienia satysfakcję.Jest to paradoks.
W końcu główny bohater postanawia popełnić samobójstwo.
Ukazuje to ,jak kruchy potrafi byc człowiek gdy nie radzi sobie z własnymi problemami w tym przypadku z nieodwzajemniona miłością.Patrząc na to można by stwierdzić ,że każde niepowodzenie prowadziłoby nas do ostateczności samobójstwa.
Fala samobójstw jaka nastała po ukazaniu sie tej książki mówi sama za siebie.Czytając ta książkę czułem się znudzony ,bowiem od samego początku domyślałem się jaki będzie jej koniec.Krótko mówiąc-miałem rację.
Emocje ,a własciwie ich brak podczas czytania tej ksiązki nakłoniły mnie by właśnie tą książkę wyeliminować z kanonu lektur szkolnych.Moim zdaniem książki powinny nieść za soba jakąś wartość ,po ich przeczytaniu powinniśmy na chwilę przystanąc i przemyśleć sobie wiele spraw lub zachowan.PO przeczytaniu powieśći J.W Goethe książkę odłożyłem na półkę dziękując ,że się w końcu skończyła.


Podsumowując moją pracę ,uważam ,że każdy z nas ma swój ulubiony gatunek literacki,niestety książki opowiadające o nieszęśliwej miłości nie należą do moich ulubionych .Dlatego też ta ksiązka według mnie mogłaby zostać usunięta.
5 2 5