Proszę o sprawdzenie mojej recenzji. Chodzi mi o poprawienie błędów ortograficznych i stylistycznych.


Dnia 12.03.2010 roku w klasopracowni języka polskiego przy Zespole Szkół w Warszawie obejrzałam ekranizację opowiadania Ernesta Hemingwaya pt. "Stary człowiek i morze". Reżyserem filmu był Jud Taylor. Muzyką zajął się Bruce Broughton, a odpowiedzialny za scenariusz był Roger O.Hirson. Zdjęciami zajął się Tony Imi. Odtwórcą głównej roli był amerykański aktor Anthony Quinn. Produkcja ta powstała w 1990 roku.
Ekranizacja filmu nie jest do końca taka sama jak w opowiadaniu Hemingwaya. Reżyser w filmie wprowadził postać, która w książce nie występuje. Jest to córka Santiaga. Wiemy, że mieszka ona na Hawanie, oraz że nalega, aby jej ojciec się do niej przeprowadził. W filmie ukazana jest przyjaźń między rybakiem, a młodym człowiekiem, który pomaga mu w codziennych czynnościach i dostarcza mu żywność od barmana pracującego w restauracji. Mimo wielkiej różnicy wieku między Santiagiem, a młodzieńcem jest mocna więź przyjaźni, która w dzisiejszych czasach jest żadko spotykana. Muzyka, która odgrywała ważną rolę w filmie jest idealnie dobrana do zdarzeń mających tak miejsce.
Moim zdaniem fabuła filmu była trochę monotonna, lecz w niektórych scenach akcja przyciągała uwagę widza. W ekranizacji miałam doczynienia z mało znanymi aktorami, dlatego też film niezbyt mi się podobał.

3

Odpowiedzi

2010-03-21T17:04:50+01:00
Dnia 12.03.2010 roku w klasopracowni języka polskiego przy Zespole Szkół w Warszawie obejrzałam ekranizację opowiadania Ernesta Hemingwaya pt. "Stary człowiek i morze". Reżyserem filmu był Jud Taylor. Muzyką zajął się Bruce Broughton, a za scenariusz odpowiedzialny był Roger O.Hirson. Zdjęciami zajął się Tony Imi. Odtwórcą głównej roli był amerykański aktor Anthony Quinn. Produkcja ta powstała w 1990 roku.
Ekranizacja filmu nie jest do końca taka sama, jak w opowiadaniu Hemingwaya. Reżyser w filmie wprowadził postać, która w książce nie występuje. Jest to córka Santiaga. Wiemy, że mieszka ona na Hawanie oraz, że nalega, aby jej ojciec się do niej przeprowadził. W filmie ukazana jest przyjaźń między rybakiem, a młodym człowiekiem, który pomaga mu w codziennych czynnościach i dostarcza mu żywność od barmana pracującego w restauracji. Mimo wielkiej różnicy wieku między Santiagiem a młodzieńcem jest mocna więź przyjaźni, która w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykana. Muzyka, która odgrywała ważną rolę w filmie, jest idealnie dobrana do zdarzeń mających takie miejsce.
Moim zdaniem, fabuła filmu była trochę monotonna, lecz w niektórych scenach akcja przyciągała uwagę widza. W ekranizacji miałam do czynienia z mało znanymi aktorami, dlatego też film niezbyt mi się podobał.
2010-03-21T17:08:44+01:00
,,rzadko'' pisze się przez ,,rz'' ;
Muzyka, która odgrywała ważną rolę w filmie jest idealnie dobrana do zdarzeń mających tak miejsce.- zamiast tak- tam
W ekranizacji miałam do czynienia z mało znanymi aktorami, dlatego też film niezbyt mi się podobał.- w tym zdaniu zrezygnowałabym ze słowa ,,też'' i ,,do czynienia'' - oddzielnie piszemy


Ogólnie dostałabyś ode mnie 5 ;]
pozdrawiam ;]
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T17:11:23+01:00
Według mnie to klasopracowni jest zbędne, zostaw samo pracowni.
(...)a odpowiedzialny za scenariusz był Roger O.Hirson. - a twórcą scenariusza był Roger O.Hirson.
Ekranizacja filmu nie jest do końca taka sama jak w opowiadaniu Hemingwaya - Ekranizacja filmu nie jest dokładnym odzwierciedleniem opowiadania Hemingwaya. Porównując oba dzieła można zauważyć znaczące różnice.
W filmie ukazana jest przyjaźń między rybakiem, a młodym(...)- daj przed tym akapit.