Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T15:32:58+01:00
Patrząc na nasze życie często zastanawiamy się, jakie wartości nas uszczęśliwiają naprawdę, a które są tylko chwilową radością. Po zadaniu sobie tego pytania, z pewnością nasuwa nam się pewna refleksja. Bo nie każda wartość przynosi prawdziwe szczęście. Aby to udowodnić, odwołam się do książki autorstwa A. de Saint Exupery'ego pt. "Mały książę".
Przez tę krótką opowiastkę przewija się wiele życiowych prawd o prawdziwych wartościach. Czytając ją, możemy się przekonać, że prawdziwego szczęścia nie dają nam na przykład pieniądze, co doskonale zostało przedstawione na przykładzie bankiera. On liczył i przeliczał, choć nie wiedział, co tak naprawdę posiada. Uważał się za człowieka poważnego i zagubił to, co naprawdę ważne.
Również geograf, który wciąż siedział przy grubej księdze, nie odnalazł szczęścia w życiowych wartościach. Nie był w stanie go znaleźć, gdyż nie ruszył się z miejsca.
Prawdziwa wartość, o której w "Małym księciu" dużo jest napisane to przyjaźń. Główny bohater wiele o niej mówi. Oznajmia, że "nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela". Oswaja lisa i staje on się bliski Małemu Księciu. Przyjaźń jest wartością nieprzemijającą. Tak jak również miłość, którą obrazuje kontakt pomiędzy różą i Małym Księciem. Kiedy główny bohater odchodzi ze swojej planety, nieco zmęczony wymaganiami Róży, ta każe mu odchodzić szybciej, ale tylko po to, by on nie widział jej łez. Kochała go, ale nie potrafiła tego okazać. Jednak potem oboje przekonali się o swoich uczuciach.
Reasumując moje rozważania, potwierdzam, iż prawdziwe wartości, które dają nam szczęście to nie pieniądze, wiedza czy bogactwo. Te "skarby" przemijają. Szczęście daje nam przyjaźń, miłość, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Coś, czego nie widzimy materialnie, ale czuje to nasze serce.


---
nie jest za długa, ale mam nadzieję, że pomogłam :)