Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T17:23:54+01:00
Książka pt: ‘’Pan Tadeusz’’, która przesycona jest miłością do ojczyzny. Bohaterowie na każdym kroku przejawiają szacunek dla ojczyzny. Jacek Soplica poświęcił swoje życie sprawie narodowej, opuszczając rodzinne strony. Natomiast Tadeusz dochowując rodzinnych tradycji wyruszył na wojnę przeciwko Rosji. Podsumowując ten argument posłużę się słowami Petera Rogera, które brzmią: ‘’Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów, lecz na miłości do własnego’’. To właśnie taka osoba jak Tadeusz poczuł silną więź emocjonalną i społeczną z narodem, o który martwił się i chciał odzyskać niepodległość. Dzieło Adama Mickiewicza uczy nas doceniać piękną przyrodę, widoki, krajobrazy.

książce pt: ‘’Latarnik’’, która ukazuje tęsknotę Skawińskiego za ojczyzną. Był żołnierzem, dlatego walczył o jej wolność, jednak później musiał emigrować z kraju. Tułał się po świecie w samotności, aż zaznał trochę spokoju na latarni. Momentem przełomowym dla uczuć patriotycznych było otrzymanie polskich książek. Właśnie wtedy zrozumiał jak bardzo ważna dla niego jest ojczyzna. Przez dalsze życie szedł ze swoją książką, która miała mu towarzyszyć w trudnych chwilach i dzięki której odnalazł utracone wspomnienie domu. Jest to bohater, który ukazuje wielką wierność i miłość do ojczyzny.

książka pt: ‘’Syzyfowe prace’’, w której Stefan Żeromski opisuje młodzież, która za swój obowiązek wobec ojczyzny uważa: odmowę oglądanie rosyjskich spektakli, protest wobec fałszowania polskiej historii, mówienie zakazanym językiem polskim. Ukazane są tam sposoby walki z postępującą rusyfikacją. Uczniowie zrozumieli jak bardzo ważna jest dla nich ojczyzna i polska poezja, kiedy Zygier wyrecytował ‘’Redutę Ordona’’ Adama Mickiewicza. Wiersz ten opisuje bohaterską obronę Warszawy przez osobę, która wybiera walkę do końca i jest w stanie poświęcić własne życie w imię ojczyzny.

Nie miałam jeszcze ''Ziele na kraterze'', wiec mysle że chociaż troche pomogłam. Pzdr
4 4 4