Moglibyście to sprawdzić??!?? zalezy mi na szczerej ocenie tej pracy w skali od 1-10.. będe wdzięczna..:) tematem pracy było.. "I ja tam byłem miód i wino piłem"- opisz ceremonie zaślubin jednej z par literackich. Wciel się w bohatera który uczestniczył w tej zabawie.

Droga Jagienko
Na początku mojego listu pragnę Cie serdecznie pozdrowić. Postanowiłem krótko opisać Ci najważniejsze wydarzenie w życiu Zbyszka.Jak wielu z nas doznaje w czasie swojego życia, pięknych i wzniosłych chwil tak tez zdarzyło się Danusi i Zbyszka z Bogdańca. I ja Maćko stryj Zbyszka pośród nich byłem aby razem z nimi radować sie w czasie kiedy składali sobie przysięgę małżeńską. Cóż to była za wzniosła chwila. Cały kościół przepełniony był miłością i zapałem młodzieńczych serc.
Po ceremonii wszyscy gromadą udaliśmy się do sali gdzie miała odbyć się uczta. Oczekując na przybycie nowożeńców spostrzegłem gromadę rycerzy w lśniących zbrojach ,jadących na koniach. Zaraz za nimi zmierzała ku gospodzie młoda para w pięknej, białej karecie prowadzona przez cztery rumaki. Danusia wyglądała jak śliczny aniołek. Była blada, z wiankiem nieśmiertelników na czole, miała białą, spadającą aż do ziemi sukienkę. Oczy miała lekko przymrużone. Przybyło wielu gości. Wpierw każdy z osobna złożył młodym małżonkom życzenia. Jednak nie trwało to zbyt długo ponieważ nadszedł czas na wytrawny posiłek weselny. Wszyscy razem usiedliśmy przy stole i na znak gospodarza rozpoczęliśmy ucztę. Po sutym jedzeniu ogłoszono tańce . Na dziedzińcu zamku goście ustawili się parami i wykonali jeden z najpiękniejszych tańców którego nie mogło zabraknąć podczas wesela. Zabawa trwała do białego rana , przeplatana dyskusjami i posiłkami . Twarze Zbyszka i Danusi były przepełnione radością i miłością.

Na tym kończę mój skromny list. Mam nadzieję że choć w małym stopniu przybliżyłem Ci to co wszyscy razem, a szczególnie Danusia i Zbyszko przeżywali w tym dniu. Bardzo żałuje że nie mogło Cię tu być.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T18:30:19+01:00
Ja usunęłabym "...na początku mojego listyu..." bo to strasznie oklepane a ogólnie to praca OK
będzie 5
;*
2010-03-21T18:30:43+01:00
Ja wyrzuciłabym ostatni akapit.
A na końcu dodała zdanie tyou: Widać było, że to najważniejszy dzień w ich życiu
A tak ogolnie to ocena 8-9/10 :)