Opis przeżyć Marcina Borowicza , bohatera książki "Syzyfowe Prace"

I Wstęp
-Wstazanie postaci , nakreślenie sytuacji
-przyczyna przeżyć
II Rozwinięcie
-nazwy emocji , uczuc
-zew.przejawy uczuć (mimika , gesty , postawa itp)
-Rzeczowniki i przymiotniki
III Podsumowanie
-skutki przeżyć
-nastrój
-ocena dot. przeżyć

@ Praca ma być na 1 kartke A4

1

Odpowiedzi

2010-03-22T18:26:50+01:00
Marcin Borowicz, prawie że zrusyfikowany młodzieniec, patrzył teraz na Zygiera, poruszony jego patriotyczną recytacją. Słowa które padały z jego ust, niemalże go nawracały, wskazywały prawidłową drogę.
Borowiczem targało wewnętrzne łkanie. Jakże dalekie wcześniej byłyby słowa rzucane przez Zygiera. Jednak teraz, czuł, że jest wśród osób wymienionych w poemacie. Czuł, iż walczy o Ojczyznę. Przed oczyma migało mu tysiące obrazów. Wzruszenie cisnęło go za gardło. Mimo, iż słowa były teraz zbędne,nie mógł wykrztusić z siebie ani jednego. Zamknął oczy, w obawie, że ktoś zobaczy w jego oczach zagubienie, że ktoś dostrzeże łzę, która chciała uciec z jego poruszonych oczu. Tymczasem doznał jakby oświecenie. Przecież on to wszystko zna, on to już słyszałam. Uśmiechnął się do siebie, trochę sarkastycznie. Miał wrażenie, że bierze udział w tym bohaterskim dziele. Jednak to nie on, to powstaniec o którym opowiadał mu strzelec noga, ten sam leżący w mogile, która jako jedyna pamięta kto pod nią śpi. Jedna, samotna łza spłynęła mu po policzku.
Marcin po recytacji "Reduty Ordona" dojrzał, zmężniał. Poczuł się odpowiedzialny za swój kraj, za język ojczysty. Począł o niego dbać i starał się nie zagubić dóbr narodowych. Jego patriotyzm zaczął się objawiać nie tylko w pustych słowach, ale także o wiele więcej znaczących czynach. To wręcz książkowy przykład nawrócenie. Przygoda na lekcji polskiego miała wpływ na jego dalsze losy. Stał się prawdziwym mężczyzną, który był gotów walczyć o wartości dla których żyje.


jeśli uznasz, że to jest naj, to bardzo proszę o naj. pozdrawiam cieplutko ;*
24 3 24