Odpowiedzi

2010-03-21T18:47:44+01:00
JAN PAWEŁ II –
CZŁOWIEK, KTÓRY NA WRÓCIŁ LUDZI

Papież Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem. Przez 26 i pół roku swojego pontyfikatu uczynił wiele dobrego dla ludzi.
Pierwszy Polak, który został wybrany na papieża, jest niejednokrotnie nazywany „Wielkim”. Całe swoje życie poświęcał Bogu. Skupił się na misjach: odbył 104 podróże, w trakcie których odwiedził wszystkie kontynenty. Nauczał ludzi w biednych lub pogańskich krajach, m.in. w Afryce. Nawrócił ponad 300 milionów osób. Wielką wagę przywiązywał do stosunków międzyreligijnych. Szanował zarówno judaizm, jak i buddyzm a także ateistów. Beatyfikował 1338 błogosławionych, a ogłosił świętymi 51.
Myślę, że Jan Paweł II był papieżem, który wiele wniósł w życie współczesnych ludzi. Dokonał tego, czego żaden biskup Rzymu nigdy nie zrobił, m.in. odbył podróż do Anglii (kraj anglikański). Zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. W trakcie jego pogrzebu, na Placu Św. Piotra ukazywały się transparenty „SANTO SUBITO”, czyli ŚWIĘTY NATYCHMIAST.
Według mnie, Karol Wojtyła, mimo, że był osobą ważną, szanowaną i podziwianą, pozostał zwykłym, prostym człowiekiem. To jest w nim najważniejsze.
  • nino
  • Początkujący
2010-03-21T18:54:43+01:00
Każdy z nas czasem potrzebuje pomocy. Tak nie wiele ludzi chce nam jej udzielić. Gdy ktoś jest leniwy, bardzo często nie wywiązuje sie ze swoich obowiązków; natomiast gdy jest pracowity może jedynie na tym zyskać.
Nie tak dawno byłem chory... miałem duże zaległości, naszczescie pomogl mi moj kolega Jacek. Osobiście bardzo go podziwiam, przyjechał do mnie choć mieszka tak daleko.. wyjaśnił mi zadania, których nie rozumialem i pocieszył. Powiedział; "Napewno dasz sobie rade".
Osoby, ktore potraia wesprzec i sa szczere zasluguja na szacunek.