Odpowiedzi

2010-03-21T19:12:29+01:00
Gł bohater mary lennox.
colin craven,dick
reszta: colin craven,dick,ojciec colina - archibald,martha-siostra colina,susan sovbery,pani medlock,doktor craven,pither.
tyle ;)
2 1 2
2010-03-21T19:30:46+01:00
Mary Lenox - urodzona w indiach,w wieku 9 lat straciła matkę i ojca, przygarnął ją Archibald Craven (jego żona była siostrą ojca Mary).Mary polubiła służącą Martę i zaprzyjaźniła się z Dickiem Sowerby i ogrodnikiem.Zaczęła się zmieniać z brzydkiej , chudej dziewczynki w ładną, żywszą i bardziej uśmiechniętą osobę.

Colin Craven- matka umarła mu gdy był małym chłopcem a ojciec ie interesował się nim ponieważ przypominał mu on o tragedii.Był on bardzo nieszczęśliwym dzieckiem.Miał żal do matki że go zostawiła.Siedział sam w pokoju . pozbawiony śwaitała, świeżego powietrza i ruchu przez co był bardzo osłabiony i często chorował, w skutek czego uwierzył że jest kaleką.Często płakał do poduszki.Po pojawieniu się Mary chłopiec ożył, to ona namówiła go aby wychodził na zewnątrz zaczął ćwiczyć dzięki czemu chłopiec zaczął chodzić, uśmiehać sie i po prostu stał sie całkiem innym człowiekiem.


Dick Sowerby-Miał liczne rodzeństwo , brat służącej Marty, wszyscy go bardzo lubili, lubił spędzać całe dnie w lesie, bacznie obserwował przyrodę, umiał dochowywać tajemnicy.Dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu chłopiec był silny i zdrowy, był tez bardzo pracowity.

Archibald Craven - bogaty krewny Marypo śmierci jej rodziców przygarnął ją do siebie , bardzo kochąl swoją żonę która niestety szybko odeszła, nie mógł sie pogodzić ze śmiercią zony,dał Mary kawłek ziemi która mogła sobie uprawiać (tajemniczy ogród )


Zuzanna Sowerby - Matka Marty i Dicka,prosta,mądra,wyrozumiała i miła kobieta , kochająca dzieci. Mimo że jej rodzina żyła bardzo skromnie, zawsze była pogodna i chętna do pomocy. Chętnie pomagała dzieciom ,
6 4 6