Odpowiedzi

2010-03-21T19:22:24+01:00

Po debacie
Sikorski - Komorowski

Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski walczyli o głosy elektorów z PO, którzy wyłonią kandydata partii w wyborach prezydenckich.


uż za niewiele ponad miesiąc 17 miast GOP-u (Górnośląski Okręg Przemysłowy) przystąpi do Górnośląskiego Związku Metropolitarnego - czyli połączenia miast pod względem politycznym i gospodarczym. Ta metropolia będzie nazwana "Silesia". Rzecz jasna miasta nadal będą funkcjonować jako oddzielne organizmy administracyjne, ale ich budżetu połączą się w jeden wielki, który będzie wynosił aż 17 500 000 000 zł. Jest to ogromna suma. Powstanie stanowisko nadprezydenta i nadrady miasta, która będzie czuwać nad konkretnym rozplanowaniem budżetu miasta i dobrym zagospodarowaniem terenów miejskich. Miasto to będzie liczyło sobie 2,2 mln mieszkańców co sprawi, że Silesia będzie największym miastem w Polsce. Ujednolici się także komunikacja miejska. Będzie tylko jeden rodzaj biletów, a nie jak dotychczas trzy. Pomysł połączenia wszystkich miast w jedną całość bez oddzielnych organizmów administracyjnych nie wypalił. Ludzie nie zgodzili się na połączenie swoich miast w jedno całkowicie połączone bez granic miejskich. Powodem tego był spór stary jak świat - Śląsk i Zagłębie... A co wy myślicie o tym projekcie? Przyniesie on korzyści czy jednak nie?

2010-03-21T19:26:40+01:00
1 Komorowski i Sikorski zadowoleni z debaty

Obaj kandydaci w prawyborach PO: marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski są zadowoleni z przebiegu niedzielnej debaty.

2 "Sikorski lepiej przygotowany, Komorowski bardziej naturalny"

Szef Klubu PSL Stanisław Żelichowski powiedział PAP, że niedzielną debatę w prawyborach PO między marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim cechowała zasadniczo "zgodność" poglądów .

3 "Wystąpienia w debacie były drętwe"

W prawyborczej debacie PO obaj kandydaci tłumili emocje, ich wystąpienia były "drętwe", ale starali się pokazać, czym się różnią i wydaje się, że żaden nie jest pewny zwycięstwa - uważa socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Jarosław Flis.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T19:34:43+01:00
1.Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem
Dzisiaj przypada proklamowany przez ONZ Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową. Również w Polsce organizacje antyrasistowskie zapowiadają w wielu miastach pikiety przeciwko rasizmowi i nietolerancji.

2.Policjanci zatrzymali trzech bandytów, którzy wdarli się do mieszkania w centrum Katowic, związali właściciela i zmuszając do podania numeru PIN karty bankomatowej rozcięli mu nożem usta. O ujęciu całej trójki poinformowała śląska policja.

3.Justyna Kowalczyk w biegu na 2,5km stylem klasycznym wygrała. Po pierwszym kilometrze miała już przewagę ponad 7 sekund.

4.Katastrofa w kopalni złota w Sierra Leone
200 zabitych. Do wypadku doszło na południu kraju, około 180 km od stolicy kraju, Freetown.
- Ponad 200 osób nielegalnie wydobywających złoto zgięło, gdy zawalił się wykopany przez nie chodnik - powiedział rzecznik resortu.
Osoby kopiące nielegalnie złoto z reguły nie są przeszkolone zawodowo, nie mają sprzętu i często kopią rękami. W nielegalnych kopalniach często dochodzi więc do wypadków.
2 2 2