Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T21:00:01+01:00
Moim zdaniem słuchając rozmów moich rówieśników, doszłam do wniosku, że umiejętność czytania wśród młodzieży powoli zanika. Jednak są książki, które powinien znać każdy z nas. Jedna z nich to właśnie \"Mały Książę\" Antoine\'a de Saint-Exupery\'ego. Po przeczytaniu tego utworu zaczęłam się zastanawiać, kto powinien przeczytać tę książkę. Dzieci? A może młodzież lub dorośli? Samotni czy zakochani? Nie wiem jeszcze, jaka jest moja odpowiedź na to pytanie, ale mam nadzieję, że ta praca pozwoli mi rozwiązać ten problem.
Zacznę od uzasadnienia, że książkę tę powinny poznać dzieci. Przemawia za tym wiele argumentów, m.in. to, że bohater książki- Mały Książę także jest dzieckiem, które dopiero uczy się rozpoznawać, co jest dobre, a co złe. Mały Książę przekazuje nam wiele wartości, które powinny znać już dzieci, np. posiadanie przyjaciela (\"nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela\"), to, że nie należy nikogo osądzać po wyglądzie (\"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu\").
Następna propozycja to przeczytanie książki przez młodzież. Mały Książę, mimo że jest dzieckiem, zdaje się rozumiem o wiele więcej niż młodzież czy dorośli. Wędrówka Małego Księcia po planetach to symbol dążenia do szczęścia, a przecież już młodzież musi zacząć się zastanawiać nad wieloma sprawami, które mogą być ważne w dorosłym życiu. Dla nich bohater ma wiele przesłań. Uczy, aby do sukcesu nie dążyć bez względu na wszystko (\"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko\"), że przyjaciół się nie kupuje prezentami, ale szczerą przyjaźnią Przyjaciół nie zdobywamy dawaniem komplementów (które nie SA prawdzie) lecz tym ze np. możemy im w czym pomoc itp.
Wspomina także o miłości, za pomocą symbolu, jakim jest oswojenie lisa Książka ta jest skierowana także do dorosłych. Przypomina, że wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi. Uczy, że najłatwiej jest sądzić inną osobę (\"znacznie trudniej jest osądzić samego siebie niż bliźniego\"), że \"wśród ludzi jest się także samotnym\", \"dobrze widzi się tylko sercem\", a nie oczami, które widzą tylko tę maskę, jaką jest wygląd.
Wg mnie tę książkę powinni przeczytać zarówno osoby samotne jak i zakochane. Obie grupy mogą się wiele dzięki niej nauczyć, np. \"należy wymagać tego, co można otrzymać\", \"stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś\"- te dwa z wielu przesłań skierowane są do zakochanych. Zaś do samotnych także znajdują się przesłania: \"trzeba mieć czas dla przyjaciół, trzeba być bardzo cierpliwym\".
Myślę, iż ta książka jest wielką skarbnicą wiedzy i wartości życiowych. Uważam, że powinien przeczytać ją każdy, bez względu na wiek, ponieważ każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie.
9 3 9
2009-10-27T21:00:10+01:00
Według mnie książkę "Mały Książę" powinni przeczytać wszyscy dzieci, młodzież oraz dorośli, książka jest "nauką" o zyciu o przyjażni i wielu innych ciekawych rzeczach...
po przeczytaniu ksiązki kazdy uświadomi sobie iż ma przyjaciela albo z kim mógł by się zaprzyjaźnić, ta książka jest istną prawda która powinna wejść w nasze zyccie...
Uważam ze ta książka jest wspaniala, dobrze sie ją czyta i daje wiele do myślenia .. ;)
10 4 10
2009-10-27T21:03:04+01:00
Młodzież, samotni, zakochani i wszyscy Ci którzy nie potrafią zinterpretować słowa miłośc i przyjaciel. Mały Ksiąze był poszukiwaczem odpowiedzi na te dwa wyżej podane słowa. Przez całą swoją wędrówke poznał także innych ludzii którzy mieli problemy. Każdemu napotkanemu człowiekowi starał sie naświetlić jego wade i wytłumaczyć co tak naprawde powinniec cenić i robić by nie popełniać, czasami banalnych błędów.
( Możesz opisać kilka napotkanych ludzi i ich nałogi)

Naprowadzam Cie na temat bo tylko tak Ci pomoge. Pisząc Ci cała prace niepomogło by Ci to, bo nie miała byś satysfakcji z swojej z pewnościa bardzo dobrze napisanej pracy. A co ważniejsza to jest twoje przygotowanie do napisania końcowej tekstu bondź jakiejś rozprawki:D
Jak masz jakieś pytania napisz moge Cie jeszcze naprowadzić na temat:
Pozdrawiam Kamila:)
8 4 8