1.odczytaj tekst, przekształcając poszczególne zdania tak, aby uniknąć powtórzeń wyrazu który.Zastosuj w tym celu imiesłowy przymiotnikowe.

Kamilę otoczył krąg rówieśników, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, który brzmiał brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, które podziwiała ze statku. Wspomniała także katedrę w Canterbury, która jest najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, które przyniosła Kamila.

2.Frazeologizmy do pojęcia "być na dobrej drodze życia" (jakieś słowa pochodne czy bliskoznaczne związane z tym)wiecie o co chodzi?

3

Odpowiedzi

2009-10-27T21:07:32+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z brytyjskim akcentem. Kamila opowiadała o podziwianych ze statku białych klifach w Dover. Wspominała także katedrę Cantenbury- najdluższy średniowieczny kościół w Europie. Wszyscy oglądali przyniesione przez nią zdjęcia.

Drugiego niestety nie wiem
11 2 11
2009-10-27T21:15:15+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, brzmiącym brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, podziwianych ze statku. Wspomniała także katedrę w Canterbury, ? średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez Kamilę.

być na dobrej drodze życia - no, że się dobrze powodzi i idzie się w dobrym kierunku ;p
8 4 8
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T21:34:33+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegoś o anglii.podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, brzmiącym brytyjsko.kamila opowiadała o białych klifach w dover, podziwianych ze statku.wspomniała także katedrę w canterbury, będącą średniowiecznym kościołem w europie.wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez kamilę.

2. Być na dobrej drodze życia - być uczynnym, żyć w dostatku .
12 3 12