Musze napisać krótkie na 150 słów rozprawki na podane tematy :
a)jaka praca jest lepsza mało stresująca praca o niskim zarobku czy bardzo stresująca praca o dużym zarobku
b)jakie cechy powinna mieć opiekunaka do dziecka
c)Co możesz zrobić aby sprawić by twój dom był bezpieczniejszy dla dzieci?
d)co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T03:21:15+01:00
A:
Lepiej wykonywać pracę bardziej stresującą a lepiej płatną czy mniej stresującą a o niższych zarobkach. To pytanie zadaje sobie każdy człowiek przed gazetą z ofertami. Uważam, że lepiej zarabiać mniej i do pracy chodzić z uśmiechem na twarzy. Postaram się was do tego przekonać.
Praca powinna nas cieszyć, jeśli będziemy chodzić do niej z przymusu w niedługim czasie nabawimy się chorób lub wpadniemy w depresję. Niemiła atmosfera lub presja pracodawcy nie sprzyja w wykonywaniu pracy, a jeśli praca jest wykonana niewłaściwie nie satysfakcjonuje nas. Problemy w pracy najczęściej odbijają się negatywnie na życiu rodzinnym. Jesteśmy podenerwowani i przez to obrywa nasz partner. Nadmierne kłótnie mogą nawet prowadzić do rozpadu rodziny. A przecież pieniądze nie są najważniejsze w życiu.
Każdy z nas sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto poświęcać nasze zdrowie, rodzinę i nerwy dla paru groszy. Moim zdaniem nie warto.


B:
Zajmę się dzieckiem, mam doświadczenie, wielokrotnie opiekowałam się rodzeństwem. Najczęściej takie ogłoszenia widzimy w gazetach. Opiekunki są bardzo potrzebne ale jakimi cechami powinny się odznaczać, żebyśmy mogli powierzyć im swoje pociechy?
Opiekunka powinna być pomysłowa. Cztero-letnie dziecko nie będzie siedziało przez cały wieczór spokojnie, należy go czymś zająć. Najlepiej wymyślić kilka zabaw przez co zachęcić dziecko do jedzenia, mycia zębów itp. Zabawy mogą być także edukacyjne, śpiewanie, malowanie. Należy pamiętać, że zabawy te nie mogą być niebezpieczne.
Opiekunka powinna wzbudzać zaufanie. Ważne jest pierwsze wrażenie. Nie powierzymy dziecka kobiecie na wysokich obcasach z tatuażami i w spódniczce mini. Większe zaufanie mamy do dziewczyny ubranej w spodnie i zwykłą bluzkę.
Ważną cechą u opiekunki jest także cierpliwość. Nie może ona być nerwowa ani porywcza. Musi mieć podejście do dzieci. Powinna także umieć opowiadać bajki.
Jak widzimy na każda osoba nadaje się na opiekunkę. Powinniśmy uważać komu powierzamy opiekę nad swoim dzieckiem.

C:
Dzieci są ruchliwe, nie jesteśmy w stanie ich upilnować i uchronić przed lekkimi wypadkami. Jednak możemy sprawić aby nasz dom był bezpieczniejszy. Jak tego dokonać. Podam kilka przykładów.
Dzieci widząc kolorowe tableteczki myślą, że to ukochane słodycze. Połknięcie kilku pigułek dla małego dziecka może skończyć się tragicznie dlatego powinniśmy gromadzić tabletki w jednym miejscu najlepiej wysoko, aby dziecko nie dostało.
Kolejnym przykładem uniknięcia nieszczęścia są zapalniczki ze specjalną blokadą. Może to uniknąć pożaru , gdyż dzieci lubią bawić się ogniem. Nie należy także zostawiać ich w miejscach, gdzie dzieci mogą je dostać. Lepiej dmuchać na zimne.
Niebezpieczeństwo mogą stanowić także zabawki. Należy pamiętać, że małe dzieci wszystko biorą do buzi. Nie kupujmy im więc zabawek rozbieranych, gdyż mogą połknąć jakąś część. Należy pamiętać także o czystości w domu gdyż małe dziecko może połknąć przedmiot leżący na podłodze.
Jeśli będziemy stosować się do tych zasad chociaż w małym stopniu unikniemy zagrożeń czyhających na dzieci.

D:
Apteczka pierwszej pomocy powinna być dobrze zaopatrzona, gdyż nie jesteśmy w stanie przywidzieć, co moze nam sie przydać. Należy pamiętać o ciągłym uzupełnianiu zapasów i sprawdzaniu terminu ważności.
Apteczka powinna zawierać przede wszystkim środki opatrunkowe. Powinny się w niej znaleźć różnego rodzaju gazy, opatrunki. Do ran nie należy stosować waty czy chusteczek jednorazowych gdyż pozostają one w ranie i są trudne do usunięcia.
W apteczce powinny się także znaleźć leki ale jedynie te niezbędne i w odpowiednio oznakowanych pojemnikach. Nie należy ich trzymać luzem. Nie powinno ich również być zbyt wiele.
Apteczka powinna być zaopatrzona także w nożyczki i inne przedmioty lekarskie. Trzeba w niej mieć rękawiczki jednorazowe w przypadku gdy musimy pomóc osobie nieznajomej a występuje obawa o zarażeniu się chorobą poprzez kontakt z poszkodowanym.
Dobrze zaopatrzona apteczka może nawet uratować komuś życie więc pamiętajmy o jej zawartości.Mam nadzieje że pomogłam :)