Odpowiedzi

2010-03-21T21:46:26+01:00
" Salomonowa mądrość "

Kasia to moja najlepsza przyjaciółka. Zawsze jesto gotowa mi pomóc. Ostatnio miałem poważny problem,gdyż nie potrafiłem dokonać wyboru w dwóch bardzo istotnych sprawach. Otóż chodziło o to,że rodzice poprosili mnie,abym został z siostrą w domu,podczas gdy oni wyjdą na ważne spotkanie. Ja na ten wieczór miałem już plany,mianowicie wyjście ze znajomymi do kina. Wiedziałem,że jeśli się nie zgodzę na prośbę rodziców,będą na mnie źli. Na szczęście Kasia przyszła mi z pomocą i przetłumaczyła mi,że powinienem zostać z siostrą,dzięki czemu uszczęśliwię ją i rodziców,a do kina mogę iść na drugi dzień. Że też sam na to nie wpadłem! Podziwiam jej salomonową mądrość. Świetnie wybrnęła z problemu :)
4 3 4
2010-03-21T21:50:23+01:00
"Dać komuś pomocną dłoń"
Gdy szłam tydzień temu we wtorek ze szkoły potknęłam się i upadłam. Nagle usłyszałam kroki, to podbiegła do mnie Ania, koleżanka z 3a. Niby nigdy z nią nie rozmawiałam, ale dziewczyna pomogła mi wstać i zaprowadziła mnie do szkolnej pielęgniarki. Potem porozmawiałam z nią i podziękowałam za pomoc.
Dziś jesteśmy przyjaciółkami od nowego roku będziemy razem chodzić do klasy. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dowiedziałam się o tym gdy Ania podała mi pomocną dłoń.