Napisz z użyciem trójdzielnej kompozycji wypracowanie na temat ; Dlaczego dzisiaj w telewizji i mediach publicznych,tak mało mówi się o dobrych dziełach a pokazuje się więcej zła ??... Wypracowanie powinno zawierać parę przykładów z gazet lub innych źródeł wiadomości.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T16:49:18+01:00
Telewizja jawić się może jako siedlisko zła wcielonego, nośnik najtańszej i bezmyślnej rozrywki oraz wszelkich sensacji zmieszanych z głupawymi konkursami audiotele i krwawymi filmami. I choć często ze smutkiem przychodzi nam się z opiniami krytycznymi godzić, to jednak jest to tylko część prawdy o telewizji. Bo jest i lepsza jej strona. I nie chodzi nawet o to, że w zalewie wszelkiego chłamu i scen krwawych pojawiają się propozycje z wyższej półki. Ale to, w czym telewizja jest naprawdę dobra i pomocna - to wszelkie akcje charytatywne.
O ilu takich inicjatywach nie mielibyśmy pojęcia, ile osób nie otrzymałoby pomocy. Owszem, można powiedzieć, że ta strona działalności telewizji jest elementem budowania ich wizerunku i częścią ich marketingu. Ale nawet jeśli robią to z tego jednego powodu, to niech tak będzie. Byle nam wyszło na dobre. A wychodzi całkiem nieźle.
Spora część działalności społecznej na telewizyjnych antenach to akcje charytatywne i prośby o przesyłanie SMS-ów z wpłatami na rzecz tej czy innej fundacji lub konkretnego celu. Według koalicji Charytatywny SMS bez VAT wysyłanie charytatywnych SMS-ów staje się coraz popularniejszym sposobem wspierania inicjatyw dobroczynnych (w 2002 roku z tej metody korzystało 4 proc., a w 2007 - aż 26,3 proc. darczyńców). Tylko w ciągu ubiegłego roku na rzecz największych organizacji przekazano aż 22,4 mln zł. Problem w tym, że nawet po zrzeczeniu się przez operatorów swoich prowizji SMS-y obłożone są podatkiem VAT, i z powyższej kwoty aż 4 044 084 zł zabrał fiskus. A szkoda, bo za te pieniądze fundacje mogłyby zrobić dużo dobrego. Pewnie więcej, niż wyniknie z wpisania tej kwoty do budżetu państwa. Dlatego właśnie 20 największych organizacji dobroczynnych w Polsce pod hasłem "SMS bez?VAT" (www.smsbezvat.pl) zbiera podpisy pod listem wspierającym inicjatywę zdjęcia obciążeń podatkowych na charytatywne SMS-y.
Najefektowniejszym przykładem tego, że telewizja czyni dobro, jest rzecz jasna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która już od kilkunastu lat bije rekordy sumy darowizn, jakie udaje się jej zebrać. Dzięki telewizji właśnie. Bo czy ktoś jest sobie w stanie wyobrazić tę akcję bez użycia kamer i całej telewizyjnej machiny? Bądźmy szczerzy, nie ma szans. A na pewno nie byłoby takich efektów. Przecież to niejedyny przykład na słuszne wykorzystanie medialnej władzy. Stacja Zygmunta Solorza wspiera m.in. Fundację Polsat i fundację Ewy Błaszczyk Akogo?, ta kierowana przez Piotra Waltera Fundację TVN "Nie Jesteś Sam", a publiczna między innymi fundację Anny Dymnej, której głównym zadaniem jest wyrównywanie szans pomiędzy osobami pełno- i niepełnosprawnymi.