Odpowiedzi

2010-03-23T16:40:22+01:00
Data wyjazdu: 23 kwietnia
Przejazd autokarem: klasy de-lux
Warunki pogodowe: Temperatura od -3 do -1 stopnia.Brak opadów deszczu.
Roślinność Alpejska: Zróżnicowanie warunków klimatycznych wpływa na bogactwo gatunkowe i piętrowy rozkład świata roślinnego. Po północnej stronie Alp, w dolinach i niższym piętrze lasów górskich, rosną drzewa zrzucające liście na zimę, m.in.: lipa, dąb, buk, topola, wiąz, kasztanowiec, brzoza, jesion górski i klon norweski. W południowej części Alp dominuje roślinność śródziemnomorska: wiecznie zielone dęby, sosny śródziemnomorskie i kasztany. W górnym piętrze leśnym przeważają świerki, którym towarzyszą rozmaite gatunki sosen, limby oraz dobrze przy stosowane do trudnych warunków modrzewie.
Program:

1 dzień - Zbiórka i przejazd do Wiednia:

Zbiórka wg informacji zawartych w cenniku (tabela odjazdów). Przejazd non stop do Wiednia, zakwaterowanie i nocleg w okolicach Wiednia.

2 dzień - Zwiedzanie Wiednia:

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Katedra św. Szczepana, spacer po starówce, spacer po ogrodach Belwederu, oglądanie opery i pałacu cesarskiego - Hoftburg. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień - Zwiedzanie Salzburga:

Śniadanie. Przejazd do Salzburga. Zwiedzanie miasta: Dom Mozarta, spacer po starówce, katedra, Opactwo św. Piotra, Twierdza Hohensalzburg, Zamek Mirabell. Przejazd w okolice Zell am See na kolację i nocleg.

4 dzień - Zwiedzanie Zell am See i Kapru:

Śniadanie. Zwiedzanie Zell am See. Przejazd do Kaprun, wjazd kolejką na Kitztejnhorn 2971 m n.p.m., z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Alp. Przejazd do Krimml, słynnego ze znajdujących się tam wodospadów. Przejazd do Kitzbuhel, słynnego kurortu zimowego, jak również miejsca gdzie rozgrywany jest turniej tenisowy Austrian Open. Spacer po starówce. Przejazd do Axomer Lizum, kolacja i nocleg.

5 dzień - Zwiedzanie Insbrucku:

Śniadanie. Przejazd wspaniałą trasą widokową zwaną Romantyczną Drogą, prowadzącą do zamków Neuschwanstein i Hochenschwangau, zwiedzanie zamków. Przejazd do Insbrucka. Zwiedzanie miasta - Starówka, Złoty Dach z 2657 pozłacanymi miedzianymi dachówkami, katedra św. Jakuba, Łuk Triumfalny. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień - Zwiedzanie Monachium:

Śniadanie. Przejazd do Monachium, zwiedzanie miasta: Starówka, Marieplatz, Stary Ratusz. Przejazd do Herrenchiemsee - zamek na wyspie, wzorowany na zamku Wersalskim. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień - Powrót do Warszawy:
18 4 18