NAPISZ SWÓJ ŻYCIORYS !! Wybierz wydarzenia z dzieciństwa , które szczególnie utkwiły ci w pamięci lub o których opowiadali ci bliscy . PRZEDSTAW JE W SPOSÓB ŻARTOBLIWY (MOŻE NAWET PRZESADNIE)

pilnie potrzebuję ( może być nawet z neta byle było dobrze zrobione ) :):)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T14:28:48+01:00
Życiorys (tradycyjny) to skrótowy opis życia, a uściślając nieco precyzyjniej można powiedzieć, że jest to spis informacji dotyczących naszego wykształcenia oraz osiągnięć naukowych. Życiorys jest bardzo podobny w swej konstrukcji do podania, z tą różnicą, że w życiorysu nie kierujemy do konkretnego adresata. Mimo, iż życiorys skutecznie zastępowany jest w większości przypadków przez CV warto znać jego podstawową konstrukcję.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy ale “życiorys” a “życiorys zawodowy” to dwa dosyć różne pisma. Życiorys zawodowy to inaczej Curriculum Vitae (CV), natomiast zwykły życiorys to dosyć proste pismo, którego budowa zaprezentowana będzie poniżej. Jeżeli jednak szukasz informacji o życiorysie zawodowym to udaj się do działu jak napisać CV

Oto podstawowe informacje na temat życiorysu:

Dane osobowe

W lewym górnym rogu zawsze wpisujemy swoje dane osobowe, czyli: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon.


Miejscowość i data

Prawy górny róg to miejsce na zamieszczenie daty oraz miejsca sporządzenia życiorysu.


Napisz “Życiorys”

Ważnym elementem życiorysy jest nagłówek, czyli napisane większymi literami, pogrugioną czcionką słowo “ŻYCIORYS” - nie zapomnij o tym.


Co należy wypisać

Pod nagłówkiem zamieszczamy treść życiorysu. Podajemy najważniejsze fakty ze swojego życia: datę i miejsce urodzenia, następnie kilka słów o swojej rodzinie, jaki zawód wykonują rodzice, informacje o swoim wykształceniu, nazwę skończonej szkoły oraz zainteresowania i dodatkowe zajęcia.


Nie zapomnij się podpisać

Bardzo ważny element życiorysy to nasz włosnoręczny podpis - zamieszczamy go zawsze po prawej stronie, pod informacji zawartymi w życiorysie.

Przykładowy życiorys
Pisząc życiorys tak jak każde inne formalne pismo, musimy dostosować się do podstawowych zasad pisowni tegoż pisma. W skrócie zasady te zostały zebrane w punktach powyżej, teraz gotowy przykład.Warszawa 9.12.2005
Jan Nowak
32-700 Bochnia
ul. Papierowa 73
tel. (14) 611 22 445
tel.kom. 0 606 912 476

ŻYCIORYS

Urodziłem się 18. grudnia 1987 r. w Brzesku, mam młodszą
siostrę, Martę. Mój ojciec pracuje w sektorze handlowym, a matka
jest prawnikiem.

Od 1994 uczęszczałem do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku.
Szkołę ukończyłem w 2000 r. ze śre