Odpowiedzi

2010-03-22T14:53:16+01:00
Planeta proznego- niektorzy ludzie patrza tylko na siebie, mysla ze sa idealni i chca slyszec tylko oklaski
planeta pijaka-Maly ksiaze dowiedzial sie ze ludzie sa zaplatani w bledne kolo. Pijak pil bo chcial zapomniec ze sie wstydzi pic.
2010-03-22T15:09:24+01:00
Planeta Bankiera
Gospodarz planety ciągle liczył, czyli zgodnie z jego pojęciem posiadał "małe rzeczy". wydawało mu się, że jest właścicielem gwiazd dla Małego księcia było to bardzo dziwne poniważ on inaczej rozumiał pojęcie posiadania (posiadać, to być dla kogoś lub czegoś pożytecznym) Dorośli lubią czuć że coś posiadają , nie zawsze jednak potrafią się o to troszczyć nie znajdują czasu.

Planeta króla
Król by pozostać władcą musiał mieć poddanych z radościa więc powitał Małego księcia . Był monarchą absolutnym kierował państwem bez jakiej kolwiek kontroli, był też władcą rozsądnym twierdził że autorytet opiera się na rozsądku i zawsze trzeba wymagać tego co można otrzymać . W dorosłych tkiwi pragnienie rządzenia i rozkazywania

Planeta próżnego
Gospodarz tej planety był spragniony pochwał komplementów , uznania i uwielbienia, dbał tylko o pozory, chełbliwy i pyszałkowaty. Każdy jego gest, element stroju powinien spodkać się z uznaniem publiczności, która w chwili swego pojawienia był mały książe. Dorośli liczą się z opinią innych, lubią komplementy.

Planeta pijaka
Pijak żyje w dziwnym świecie który sam sobie stworzył. Pił żeby zapomnieć o wstydzie że pije. Dorośli często wpadają w błędne koło nałogu z którego trudno im się wydostać.sięgają po używki bo już sobie nie radzą z własnymi problemami

Planeta latarnika
Latarnika chłopiec odebrał pozytywnie . Dorośli często wpadają w schematy, nie mają siły lub odwagi by coś w swoim życiu zmienić. Niepotrawią przystosować sie do zmieniających się warunków.

Planeta geografa
Pobyt na tej planecie dla małego księcia był bardzo pouczający.Geograf jednak go rozczarował gdyż wiedział to co mu inni przekazali. Dorośli często są teoretykami, brak im praktyki.

Wniosek
Podróż małego ksiecia jest metafora życia i dorastania. Bohater poznaje świat i zasady jakie w nim rządzą. Na świat ludzi dorosłych patrzy bardzo krytycznie ale wielu rzeczy się uczy.
2 5 2