Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • ak69
  • Początkujący
2010-03-22T15:11:07+01:00
W bardzo wielu krajach na świecie kara śmierci jest dozwolona, lecz są także takie w których jest ona zakazana. Zdania na temat kary śmierci są skrajne podzielone. z 1 srony osoby bezwzględnie przeciwne, z drugiej te, ktre uważają że kara śmierci jest jedyną szansą na rekompensację uczynionego zła. Są również tacy, którzy nie mają zdania na temat owej kary.

Kara śmierci w Polsce obecnie jest zakazana. Lecz egzystowała w naszym kraju do 1988r.Wtedy też wykonanao ostatni wyrok. Wykonywano ją wówczas w dwojaki sposób: poprzez powieszenie( osoby cywilne), lub poprzez rozstrzelanie( osoby wojskowe).Kodeks karny z roku 1997 znósł karę śmierci zastępując ją dożywotnim pozbawieniem wolności. Co do tej pory jest najwyższą karą w Polsce.

Ja osobiście opowiadam się jako przeciwnik kary śmierci.Między innymi dlatego, że człowiek jest istotą omylną i zawsze należy dopuszcza ewentualnośc pomyłki.A wykonanie kary śmierci uniemożliwia jej naprawę, ponadto nie a jednoznacznych argumentów na to że kara śmierci skutecznie odstrasza przestępców. Z badań wynika, że nieuchronnośc kary jest gorsza aniżeli jej surowośc. Kara śmierci odbiera szansę na resocjalizację człowieka, poprawę jego postępowania.Równie surową kara jest dożywocie, które izoluje człowieka od społeczeństwa.
2 5 2