1.Co to znaczy ze kazdy grzech mozna nazwac grzechem spolecznym

2.Kogo nalezy prosic o przebaczenie kiedy zgrzeszymy i jak to zrobic

3. jak mozna reagowac na wlasny grzech

4.co to jest eksumenizm


daje naj... prosze ladnie tak po min 4 zdania dla kazdego ... .

2

Odpowiedzi

2010-03-22T15:26:12+01:00
1. Ponieważ nassze grzechy wpływają na całe społeczeństwo, którego częscią jesteśmy.
2. O przebaczenie należy prosić Boga i bliźniego. Należy pokazać swoją skruchę i wyrazić chęć poprawy.
3. Jeśli grzech się powtarza, można się do niego przezwyczaić i przestać postrzegać dany czyn jako grzech. Można również odczuwać wyrzuty sumienia i złość, oraz czuć chęć wyspowiadania się
4. raczej ekumienizm ;) jest to ruch, który dąży do zjednoczenia kościoła
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T15:47:38+01:00
1.Moim zdaniem każdy grzech można nazwać społecznym,ponieważ godzi przede wszystkim w drugiego człowieka.Ponadto każdy grzech,to zadanie bólu bliskim,sprawienie,że cierpią,właśnie przez nas.Jednak największy ból zadajemy naszemu stwórcy,który po to dał nam przykazania,i pokazał jak kochać,byśmy umieli żyć miedzy sobą nie czyniąc zła drugiemu człowiekowi.
2.Kiedy zgrzeszymy,i uznamy,że nasze postępowanie,czy nasz czyn jest grzechem,powinniśmy najpierw zrobić rachunek sumienia.Następnie udać się do kościoła,gdzie przed kapłanem wyznamy nasze grzechy,prosząc jednocześnie o rozgrzeszenie i pokutę.Dopiero wtedy możemy poczuć się lekko,wolni od cieżaru jaki spoczywał na naszym sercu.
3.Najlepiej jeśli nie będziemy grzeszyć,lecz jeśli już zgrzeszymy,należy" potępić "samego siebie.Spróbujmy znaleźć w sobie wewnętrzną siłę,by żyć tak jak nas uczył tego Jezus,a napewno będziemy wtedy lepsi.
4.Ekumenizmto dzieło pojednaniai zjednoczenia kościołów chrześcijańskich i samych chrześcijan.Ma on za zadanie umożliwiać współpracę opartą na wzajemnym zrozumieniu i tolerancji.Ekumenizm powinien dbać o porozumienie,jak również nawiazywać dialog z ludźmi innych wyznań,z ludźmi niewierzącymi.
5 3 5