Co chce nam powiedzieć Bóg poprzez historię Józefa Egipskiego?

Chyba każdy to oglądał lub czytał w razie czego tu macie skrócone: Jako ukochany syn był znienawidzony przez swych braci, gdyż ojciec podarował mu swoją najlepszą szatę. Zamierzali oni go zabić, ale ostatecznie sprzedali w niewolę Izmaelitom, donosząc ojcu, że został zabity przez dzikie zwierzę. Sprzedany przez Izmaelitów do Egiptu, gdzie stał się niewolnikiem Potifara – dowódcy straży przybocznej faraona. W niedługim czasie Józef został przez niego uczyniony zarządcą całego majątku. Żona Potifara oskarżyła go fałszywie o próbę gwałtu, co zaprowadziło go do więzienia. W więzieniu zasłynął trafną interpretacją snów współwięźniów przepowiadając jednemu z nich powrót do dawnych godności, a drugiemu śmierć. Kiedy faraon miał we śnie tajemniczą wizję siedmiu krów tłustych i siedmiu krów chudych, wezwano Józefa na dwór, gdzie wyjaśnił, że krowy symbolizują lata dobrych zbiorów i nieurodzajów. Zaproponował też władcy gromadzenie zapasów żywności w oczekiwaniu na siedem lat nieurodzajów. Faraon ustanowił wtedy Józefa zarządcą całego Egiptu, nadając mu imię Safnat Penaech i żeniąc go z córką egipskiego kapłana Potifera, Asenat (z którą miał dwóch synów: Efraima i Manassesa).

Proszęę ! ok. 4 zdań ! własnym słowem ! < , prosi , >

Bardzo PORSZĘ ! pomogę innym z matmy i z przyrody ! plz , na jutro to ! dam naj ! :)) < błagam! >

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T16:08:46+01:00
Bóg chce nam powiedzieć w tej historii, że jeśli ktoś w niego wierzy i go kocha to Bóg o nim nigdy nie zapomni. Mówi że taki człowiek może zostać znienawidzony przez innych ludzi ale nigdy nie przez Boga. Bóg w zamian za pobożność obdarzy go niezwykłymi umiejętnościami(np rozumienie snów). Możliwe nawet, że Bog nagrodzi takiego człowieka za życia dobrami materialnymi.
1 5 1
2010-03-22T16:36:21+01:00
Bój chce nam powiedzieć w tej historii , że jeżeli ktoś w niego wierzy i go kocha to on o nim nigdy nie zapomni. Mówi że taki człowiek może zostać znienawidzony przez innych ludzi ale nigdy przez Boga. Bóg w zamian za pobożność obdarzy go umiejętnościami (np. czytanie komuś w myślach).

Podobne do poprzedniej odpowiedzi ;) Ale nie miałam co napisać . Musiałam już rozwiązać zaczęte zadanie .. ;[