Odpowiedzi

2010-03-22T15:55:37+01:00
Edług mnie Małego Księcia powinni przeczytać wszyscy, bez względu, czy są to dzieci, młodzież,samotni,dorośli czy zakochani.
Na pewno książka przeznaczona jest dla dzieci. Znajdują się w niej rysunki wykonane ręką dziecka, a postaci w niej występujące są fantastyczne.W postać małego księcia chciałby się wcielić nie jeden chlopiec, który marzy o takiech podróżach i przygodach jakie przeżył bohater.
Chociaż opowieść ta w dziecięcy sposób ukazuje poznawanie rzeczywistości i sensu przyjaźni, to również gorąco polecałabym ją młodzieży jak i dorosłym.Każdy z nas w magiczny sposób może odkryć nowe spojrzenie na świat,przyjaźń.Doceniamy wartość przyjaźni i moc tego uczucia.
Maly Książę to utwór, który pcha nas do refleksji, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu.Dlatego wiek czytelnika, nie ma większego znaczenia, bo czy mamy dwadzieścia, czy pięćdziesiąt lat to zawsze przychodzi taki moment na przemyślenia.
Mały Książę podczas swej wędrówki wiele się nauczył i poznał różnych ludzi, również nie zawsze postępujących uczciwie.Przekonał się,że dorośli postępują źle i krzywdzą innych. Dlatego nigdy nie chciał stać się dorosłym i zejść na złą drogę.
Uważam, że w świat Małego Księcia powienien zajrzeć każdy z nas.Zarówno dziecko jak i dorosły dzięki tej książce poznaje najważniejsze wartości. Dorosły choć w małym stopniu przeniesie się w świat dziecka i jego spojrzenia na rzeczywistość. Świat wydaje się prostrzy,łagodniejszy i lepszy.
19 4 19
2010-03-22T15:57:01+01:00
Powinni go przeczytac wszyscy bo choc nie lubie czyatc książęk to ta mi się podobała i wpłynęła na mnie emocjonalinie :))
53 4 53
2010-03-22T15:58:29+01:00
Według mnie przede wszystkim małego księcia powinni przeczytać dzieci w przedszkolnym, no może trochę starszym wieku. jest to książka przeznaczona dla dzieci w takim wieku ( małym)
24 1 24