Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T16:59:30+01:00
Która panna dla rycerza.?

:):):)Jagienka i Danusia są bohaterkami powiesci H. Sienkiewicza pt.: "Krzyżacy". Poznajemy je, gdy maja około 15 lat .Jagienka, córka Zycha ze Zgorzelic, to mloda i urodziwa dziewczyna, podobnie jak Danusia, która jest dzieckiem Juranda ze Spychowa. Obie sa corkami zasłuzonych rycerzy.
:):):)Jagienke cechuje smukla sylwetka o szerokich ramionach, Danusie zas drobna budowa ciała. Jest to blondynka o długich włosach, przyodzianych zazwyczaj wiankiem zywych kwiatów. Jagienka natomiast ma ciemne włosy, które zazwyczaj splata w warkocz. Jest silna i sprytna, czego nie mozna powiedziec o córce Juranda.
:):):)Przeciwieństwo Danusi wzgledem Jagienki dostrzec mozna także w cechach charakteru. Corka Juranda jest niesmiała, wstydliwa i lękliwa, czego nie mozna powiedzieć o Zychownie. Charakteryzują ją równiez szczerość, tkliwośc, bezposredność i wrazliwośc - troskliwie opiekowała sie Zbyszkiem, za którym wstawiła sie u króla. Jagienka cechuję sie hardkoscia ducha, odwagą i smialością. Dziewczeta różnia sie także umiejetnosciami. Danusia potrafi grac na lutni i śpiewa czyto, srebrzystym głosem. Jagienka zas jeździ konno i wlada bronią.
:):):) Bohaterki powiesci H. Sienkiewicza sa pozytywnymi postaciami, na których można sie wzorować, ale moim zdaniem Danusia jest lepszym 'materialem' na zonę dlatego, że jest delikatna jak na kobiete przystalo.

:):):) - akapit.

ja za te prace dostała 4, ale moja p. od polskiego jest bardzo wymagajaca i surowa i ty mozesz dostac cos o wiele lepszego. w zeszycie praca zajela mi półtorej strony. przepraszam za literówki i za to, że nie ma polskich znaków. mam nadzieję, że pomogłam.