Odpowiedzi

2010-03-22T16:58:21+01:00
1. Robaki obłe- bezkręgowce, wolno żyjące, jak i pasożytnicze.
2. Glizda ludzka- Pasożytuje w jelicie cienkim człowieka, dzika i świni.
3. Włosień- Jest jednym z najgroźniejszych pasożytów człowieka - wywołuje chorobę włośnicę , która może mieć ciężki przebieg, kończący się niekiedy śmiercią.
4. Owsik- Jest jednym z najgroźniejszych pasożytów człowieka - wywołuje chorobę włośnicę (trychinozę), która może mieć ciężki przebieg, kończący się niekiedy śmiercią.

:)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T17:21:29+01:00
Robaki obłe - żyją wszędzie - zarówno w gorących żródłach, jak i w krajach polarnych. Występują w mule jeziora, w odchodach zwierząt, w glebie, a także w martwych ciałach różnych organizmów.

Glista ludzka - długość jej waha się od 25 cm (samce) do 40 cm (samice), produkuje dziennie 200 tysięcy jaj. Są one wydalane z kałem żywiciela. Zarażenie człowieka następuje przez spożycie pokarmu zawierającego jaja pasożyta. Glista ludzka żyje od 1 do 1,5 roku.

Owsik - jest najczęściej występującym obleńcem u dzieci. Osiąga długość 1 cm i żyje około 1 miesiąca. Samice, składając jaja w fałdach odbytu, powodują uczucie silnego swędzenia. Drapanie się może prowadzić, w przypadku nieprzestrzegania zasad higieny, do ponownego zarażenia się tymi pasożytami.

Włosień - najbardziej niebezpiecznym nicieniem jest włosień spiralny. Człowiek zaraża się nim, zjadając mięso zarażonych świń. Larwy są tak doskonale zabezpieczone, że nawet po długim gotowaniu mięsa są żywe.


Ale się napisałam... ale mam nadzieję, że pomogłam:))
1 5 1