Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-28T15:14:38+01:00
Julia Kapuleti-
bohaterka główna i tytułowa; córka Kapuletich, ukochana żona Romea.
Wygląd
śliczna czternastoletnia dziewczyna
Charakterystyka
Początkowo jest posłuszna i grzeczna lecz gdy matka wyznacza jej Parysa jako przyszłego meza Julia nie protestuje choc nie jest zadowolona z decyzji matki. Lecz nagle poznaje Rommea który jest dla niej jak objawienie. Wkrótce zakochuje sie w nim. Ona jako 1 proponuje małżenstwo. Po smierci tybalta i wyroku skazujacym Romea julia nie rezygnuje z zamiarów. Jest zdeterminowana ale konsekwentna. Od planu połaczenia sie z Romeem nie odwiedzie jej nawet ojcowski zamiar złączenia z Parysem. Julia jako pierwsza decyduje sie na krok związany z miksturą, której działanie przypomina śmierc. Jest gotowa zaryzykowac zycie tylko po to aby bys z ukochanym. Na koncu scena w której leży przy martwym Romeeu odbiera sobie życie.


O to chodziło...??? takie cos podobne w szkole pisalismy
1 1 1
2009-10-28T15:33:58+01:00
Julia Kapulet jest jednym z głównych bohaterów dramatu W.Szekspira pt. "Romeo i Julia". Jest to czternastoletnia dziewczyna mieszkająca w Weronie, mieście położonym we Włoszech.
Nie znamy dokładnego wyglądu Julii, jednak ze słów Romeo dowiadujemy się, że była ona piękną nastolatką. Młodzieniec porównuje ją do śnieżnego gołębia, gdy jej towarzyszki ztają się gronem kawek. Twierdzi, że piękność Julii zawstydza blask jarzących się świec. Monteki przyznaje, że nie widział jeszcze tak uroczej dziewczyny.
Główna bohaterka na początku jest jeszcze dzieckiem - nie zna prawdziwej miłości oraz nie jest gotowa na ślub, dorosłe życie i potomstwo. Jest ona uległa w stosunku do rodziców - godzi się na ślub z Parysem, mimo iż go nie kocha. Swoje uczucia spycha na dalszy plan, chcąc zadowolić bliską rodzinę. W chwili, gdy spotyka Romea zmienia się w kobietę, która zaczyna podążać za sercem. Staje się ona czuła i troskliwa oraz nie boi się mówić o swoich uczuciach, Już podczas pierwszego spotkania z ukochanym wyznaje mu miłość. Jest także w stanie wyrzec się swej rodziny i swego nazwiska, co pokazuje, że jest zdeterminowana. Julia przestaje słuchać w większości spraw rodziców. Buntuje się, gdy ojciec informują ją o decyzji o jej zamążpójsciu za Parysa. Zostaje do końca wierna swojemu mężowi. Dziewczyna odznacza się także odwagą, gdy wypija tajemną miksturę od ojca Laurentego. Jej wielka miłość do Romea i nierozwaga doprowadzają do śmierci głównej bohaterki.
Stosunek Julii do otoczenia jest pozytywny. Mimo, iż nie zaznała od rodziców miłości, szanowała ich, a ci chcieli dla niej jak najlepiej. Również jej niania - Marta pragnęła szczęścia dziewczyny. Dla Romea stała się "słońcem".
Uważam, że Julia jest pozytywną bohaterką. Miłość dziewczyny do Romea odmieniła jej życie oraz doprowadziła ją do śmierci. Przez swoje postępowanie stała się charakterystyczną postacią w literaturze, która działała za głosem serca.
1 5 1