Odpowiedzi

2010-03-24T21:59:48+01:00
Taniec, ostatnimi czasy ukradł serca wielu Polakom i nie tylko... Gdy tylko powstały programy takie jak "Taniec z gwiazdami" czy "You Can Dance - po prostu tańcz!" wiele młodych ludzi zaczął on interesować. Coraz więcej osób z tańca czerpie energię, humor, szczęście. Tańcząc zapomina się o wszystkim, co złe i nie tylko. To chwila radości, spokoju i "uwolnienia się"

Dlaczego warto tańczyć?
- Ludzie tańczący mają szczupłą sylwetkę, są silni i mają większą kondycję.
Więc jeżeli chcesz być zgrabna proponuję odkryć nowe hobby jaką będzie taniec.
W dodatku tancerki "zgrabnie", delikatnie stawiają stopy.

RÓŻNE TAŃCE najbardziej popularne.

Hip-Hop
Jest chyba jeden z najpopularniejszych rodzajów tańca. W skrócie "HH" tańczy wiele osób, w szczególności młodzież. Taniec ten wywodzi się z ulicznych pokazów nowojorskiej młodzieży. Jeśli chodzi o ubiór to ludzie nie chodzą godzinami po galeriach... Wystarczy tylko mały sklepik, w którym znajdują się jakieś spodnie "z niskim krokiem" i krótką koszulkę. Hip-Hop tańczy się na luzie, ruchy są płynne, ciałem rusza się rytmicznie. Hip-hop jest najbardziej lubiany przez dzieci, młodzież i usportowionych dorosłych.
Jazz
Ta technika tańca nawiązuje do gatunków takich jak modern, taniec współczesny a przede wszystkim balet. Sprawia wrażenie lekkości i niezależności.
W Jazzie ważne jest rozciągniecie ciała. Taniec Jazz to wielkie emocje i dla tańczącego i oglądającego