Odpowiedzi

2010-03-22T18:38:43+01:00
:):):)Balladyna to głowna i tytulowa bohaterka dramatu Juliusza Slowackiego pt.: "Balladyna". Jest ona corką wdowy oraz starsza siostrą Aliny.
:):):)Jak opisuje autor tragedii, dziewczyna jest "piekna jak dziewanna". Jej oczy sa ciemne jak wegle. Po zawarciu malżeństwa z Kirkorem ubierała sie w królewskie szaty, a na głowie nosiła korone.
:):):) Balladyna była okrytna, co zauwazamy w czasie popełniania morderstw . Była równiez wyrodna córką, wygoniwszy matke z zamku. Niezwracając na nikogo uwagi, dążyła do swoich celów. Zdradzała Kirkora z Fon Kostrynem, a później obu ich zabiła, czym udowodnila nam, że jest fałszywa. Mimo, że przypisuje jej sie duzo przestepstw, to zauważamy równiez, iz była sprawiedliwa w czasie wydawania wyroków.
:):):) Głównym zainteresowaniem władczyni było zdobywanie władzy, sławy i pieniedzy.
:):):)Balladyna manipulowała ludxmi. Była bezlitosna i bezwzgledna wobec siostry i matki. Nie dotrzymywała słowa danego w czasie małzenstwa, ale była sprawiedliwa wobec poddanych.
:):):) Balladynanie jest osoba godna nasladowania. Za to, że popełnia przestapstwa, potepiamy ją, ale gdy załuje za swoje czyny mozemy ja pochwalic.

:):):) - akapit.

mi ta praca zajeła 2 strony zeszytowe. dostalam 4. mam nadzieje, że pomogłam i przepraszam za brak polskich znaków.
4 3 4