Odpowiedzi

2010-03-22T19:15:33+01:00
1. Przedstawienie postaci.
- Polak, syn Władysława Tarkowskiego, ma 14 lat, jego przyjaciółką jest Nel.
2. Wygląd zewnętrzny.
- blondyn, niebieskie oczy, wysoki, wysportowany
3. Umiejętności.
- świetnie strzelał, pływał, jeździł konno, znał języki.
4. Cechy charakteru
- opiekuńczy, odważny, mądry, inteligentny, zaradny, sprytny, uczciwy, chełpliwy, zarozumiały, wierzący, troskliwy, rozsądny.
Staś Tarkowski jest głównym bohaterem książki H. Sienkiewicza pt. ,,W pustyni i w puszczy". Poznajemy go jako czternastoletniego chłopca. Był synem polskiego inżyniera Władysława Tarkowskiego, przyjaźnił się z Nel Rawilson. Staś był wysokim blondynem o niebieskich oczach, miał ciemną karnację. Chłopiec wyróżniał się wśród rówieśników wzrostem i siłą, miał wysportowana sylwetkę.
Staś posiadał wiele umiejętności, a natura obdarzyła go wybitnymi zdolnościami. Świetnie strzelał, ciszył się sławą najlepszego pływaka Port-Saidzie. Bardzo dobrze jeździł konno. łatwo przyswajał wiedzę. Biegle władał językiem polskim, angielskim, francuskim, arabskim, znał tez kilka narzeczy afrykańskich.
Bohater budzi nasz podziw. Przyjaźnie odnosił się do ludzi, bez względu na rasę i kolor skóry. cechowała go troskliwość i opiekuńczość. Zawsze troszczył si e o Nel i myślał o jej bezpieczeństwie. Był dla niej dobry i umiał ją pocieszyć. Zachwycił nas swoja szlachetnością. Oddał ostatni łyk wody Nel. Staś był odważnym człowiekiem, zabił lwa i porywaczy. Sprzeciwił się żądaniu Mahdiego. Samotnie szedł po chininę dla Nel. Wykazał się bohaterstwem. Staś Tarkowski miał tez wady, był zarozumiały i lubił się przechwalać.
Staś Tarkowski z pewnością zasłużył na uznanie i szacunek czytelnika. Słusznie kapitan Glen powiedział o nim ,, ... takiego chłopca nie widziałem - chłopiec bohater".
7 3 7
2010-03-22T19:21:59+01:00
( akapit ) Chłopiec, którego przedstawię nazywa się Staś Tarkowski.
( akapit ) Jest on głównym bohaterem powieści pt. "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza. Czternastoletni podrostek był wysokim blondynem. Jak na swój wiek był bardzo wysportowany, silny i dojrzały. W Stasiu trzeba wyróżnić jego ubiór. Nosił zwężone u dołu spodnie koloru jasnego brązu. Jego buty były długie i czarne, podobne do wojskowych. Pod brązową kamizelką miał kremową koszulę z długimi rękawami.
( akapit ) Chłopiec był trochę chełpliwy i zarozumiały, ale uczył się doskonale. Nauczyciele ze szkoły angielskiej, do której uczęszczał w Port-Saidzie, przyznawali mu niezwykłe zdolności. Interesował się geografią, znał dużo języków, ale za najpiękniejszy uważał język polski.
( akapit ) Bohatera cechowała odwaga, na przykład kiedy musiał zabić porywaczy. Wymagało to dojrzałości.Kolejną jego cechą była szlachetność. Popisał się nią, gdy wyruszył w ciemną noc po lekarstwo dla Nel. Ten wyczyn był bardzo niebezpieczny.
( akapit ) Staś wyróżniał się również swoją mądrością, inteligencją, pomysłowością, cierpliwością, troskliwością oraz wytrzymałością na ból.
( akapit ) Ojciec chłopca uważał go za dorosłego, zdolnego i bystrego młodzieńca. Dla Nel Był jak brat. Dziewczynka bardzo go kochała.
( akapit ) Uważam, że Staś Tarkowski był bardzo odważną postacią.
6 2 6