Odpowiedzi

2010-03-22T18:40:01+01:00
Zima


Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza i
umiarkowanym opadami deszczu.W tym okresie roku wiele zwierząt zapada na stan hibernacji-sen zimowy np.niedżwiedżie, chomiki, biedronki itp. Kalendarzowa zima wypada od 22 grudnia do 21 marca.W zimie dzień staje się krótszy, a noc dłuższa. Ciekawostka niektórzy ludzie kąpią się w minusowej temperaturze w morzu. Takich ludzi nazywa się morsami.
wiosna


W tej porze roku temperatura jest mało zróżnicowana. Wacha się od 4 do 17 stopni Celsjusza. Opady deszczu są umiarkowane. W tym okresie roku zaczyna się ocieplać. Wiosna zaczyna się w momencie równonocy wiosennej do przesilenia letniego- 21marzec do 22 czerwiec. Podczas tej pory roku przyroda budzi się do życia. Pączki drzew zaczynają się wykluwać, zwierzęta budzą się z zimowego snu. Zaczynają się gody.
lato


W lecie występują najwyższe temperatury w ciągu roku. Ta pora roku zaczyna się 22 czerwiec - 23 wrzesień. Dzień jest zdecydowanie dłuższy od nocy. Temperatura w ciąg dnia przekracza 17 stopni Celsjusza. W lecie jest bardzo upalnie można więc wybrać się na przejażdżkę rowerem po okolicznym parku:)
jesień


Temperatura powietrza znacznie ochładza się. Występują znaczne opady deszczu.Ptaki przelatują do ciepłych krajów by przeczekać zimę. Liście roślin zmieniają kolor. Drzewa gromadzą wodę wraz z substancjami odżywczymi, aby przeczekać zimę. Jesień trwa od 22 września do 23 grudnia.