Odpowiedzi

2010-03-28T22:00:57+02:00
Hipoteza do rozprawki:
Jak najbardziej warto uważać na lekcjach. Dzięki temu po przyjściu do domu nie musimy całego tematu uczyć się od początku tylko go sobie powtarzamy. Wiadomo,że jeżeli nie uważamy na lekcjach to przeszkadzamy innym. Klasa jest przez to rozkojarzona, a nauczyciele nie mogą normalnie przeprowadzić lekcji .Jeżeli nie potrafimy zachować się na lekcji świadczy to o naszym braku kultury. Uczniowie pilni i uczynni są zawsze lepiej traktowani i dostają lepsze oceny za całokształt pracy. Najważniejsze jednak jest to, że uczymy się dla siebie. Jeśli nie przejmujemy sie nauką robimy szkode wyłącznie sobie. Nie uczymy się dla rodziców,nauczycieli... Tylko i wyłącznie dla siebie! Dobre oceny mają nam przynosić satysfakcję i tak jest jeżeli tylko się o nie staramy.

Pozdrawiam i proszę o naj ;)
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T22:32:29+02:00
Czy warto uważać na lekcji

---Uważam, że warto uważać na lekcji. Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.

---Po pierwsze każdy się uczy tylko i wyłącznie dla siebie, a nie dla ocen. Wiedza przyda się nam w dorosłym życiu - każdy chciałby mieć dobrze płatną pracę. Po drugie jest przysłowie: "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał". Jeżeli czegoś nie nauczymy się w szkole na lekcji, to z takim nastawieniem nie dowiemy się już tego nigdy. Kolejnym moim argumentem jest to, że nie uważając na lekcji najczęściej rozmawiamy i przeszkadzamy innym. Nie szkodzimy tylko sobie, ale też swoim kolegom. Wszyscy na tym ucierpią. Następnym moim argumentem jest to, że osoba, która nie uważa na lekcji ma słabe oceny. Czasami nawet takie zachowanie kończy się powtarzaniem klasy.

---Na podstawie przywołanych powyżej argumentów myślę, że uzasadniłam słuszność swojego stanowiska w sprawie uwagi na lekcji.
6 4 6