Proszę o rozprawkę, do środy!
absolutnie nie może być ściągnięta z internetu!
proszę wybrać jeden z tematów:
-"Czy warto pomagać innym?"
-"Czy strój świadczy o człowieku?"
-"Wakacje z rodzicami czy osobno?"
jest mi bez różnicy czy będzie ona z tezą czy z hipotezą, jednakże proszę o dość wymowną rozprawkę, na minimum stronę A4. z Góry dziękuję :)

2

Odpowiedzi

2010-03-22T18:45:58+01:00
Proszę o rozprawkę, do środy!
absolutnie nie może być ściągnięta z internetu!
proszę wybrać jeden z tematów:
-"Czy warto pomagać innym?"
-"Czy strój świadczy o człowieku?"
-"Wakacje z rodzicami czy osobno?"
jest mi bez różnicy czy będzie ona z tezą czy z hipotezą, jednakże proszę o dość wymowną rozprawkę, na minimum stronę A4. z Góry dziękuję :)

Wybieram temat:-"Wakacje z rodzicami czy osobno?"

Wakacje to czas laby, beztroski, nocnych wypadów z kumplami i rannego leniuchowania. Czas, gdy nie trzeba martwic się słaba ocena z matmy, czy klasówka z polka. I taki czas najlepiej jest spędzic w gronie swoich najblizszych kumpli, czy ukochanego chłopaka.
Dlaczego tak mysle? Spróbuje to uzasadnic. Otóż gdy mamy zasadniczych rodziców to nawet gdybyśmy byli z nimi w najpiekniejszym zakątku swiata, program dnia musi byc napięty, bo ...trzeba zwiedzic jeszce to, albo tamto, musimy iśc tam albo gdzieś indziej. Rodzice pilnują byśmy położyli sie wczesniej spac bo jutro znowu gdzieś sie wybieramy i tak wkoło.
A takie chociażby najpiękniejsze miejsce z wciąz spieszącymi sie rodzicami lub zwracającymi nam wiecznie uwagę nie zastąpi wspaniałego wschodu słońca nad pieknym polskim morzem, oczywiscie, gdy przy boku są najblizsze nam osoby- kumple oczywiście. Przy nich nawet brak pieniędzy nie jest problemem, zawsze cos się wykombinuje, zrobi sie zrzutke i na chleb ze smalcem wystarczy. A najwyżej na karcie zrobi sie debet.
Wakacje spędzone bez rodziców, np pod namiotem wspominamy zawsze najlepiej, bo to czas beztroskich nocnych tułaczek , przesiadywanie w nocnych klubach, słuchanie swojej ulubionej muzyki, która zawsze w domu denerwowałam 'starszych". A w gronie ludzi, którzy nas dobrze rozumią , maja takie same pogldy na świat jak my to wazne.
Możemy tez rano sobie poleniuchowac , nie martwiąc się czy dzis zaliczymy nowy zabytek( który i tak jak stał tak będzie stał i można go zobaczy, gdy na to będzie ochota, a nie właśnie w tej chwili.
Z kumplasmi na wakacjach wciąż anm jest wesoło i nawet nie zauważamy, że nie obejrzeliśmy kolejnego odcink ulubionego serialu. A i piwko przy nich smakuje lepiej, chociaż rodzice nie mają nic przeciwko, w końcu jesteśmy juz dorośli.
Sądzę , że uzasadniłam, że wakacje bez rodziców to najlepsze co moggłoby nas spotkac w czasie wolnym od szkoły.
zaliczymy
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T19:56:38+01:00
"Czy strój świadczy o człowieku?"

Człowiek widząc człowieka najpierw ocenia jego wygląd, a dokładnie strój, higienę, wyraz twarzy. Podczas pierwszej rozmowy wyrabiamy sobie zdanie o nowo poznanej osobie. Na to zdanie ma wpływ także ubranie. Jeśli przyjdziemy na rozmowę kwalifikacyjną do ganku w wyzywającym ubraniu nie mamy szans jej dostać. Uważam, że strój wiele mówi nam o człowieku. Postaram się to uwarunkować kilkoma argumentami.
Po pierwsze. Dziewczyna ubrana w strój dyskotekowy nie będzie wzbudzała takiego zaufania jak osoba w garniturze. Nikt nie ubezpieczyłby się u młodej dziewczyny w krótkiej mini. Żaden odpowiedzialny rodzic nie zostawiłby dziecka pod opiekę rockowej opiekunce w długim czarnym płaszczu i glanach. W tych przypadkach pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Przy staraniu się o pracę powinniśmy wyglądać skromnie i elegancko wtedy pracodawca patrzy na nas w inny sposób.
Drugim przykładem jest spotkanie towarzyskie bądź randka. Inaczej patrzymy na osobę nowo poznaną gdy jest ubrana schludnie i ładnie. Jasne kolory kojarzą nam się z czymś wesołym przez co oceniamy osobę ubraną na kolorowo jako zabawną i miłą. Kolorowe rzeczy także odmładzają, natomiast ciemne dodają nam powagi i sprawiają, że wyglądamy starzej.
Poprzez strój możemy stwierdzić jakiego człowiek jest wyznania, jakiej muzyki słucha bądź skąd pochodzi. Ubranie mówi nam także czy ktoś jest bogaty czy biedny.
Wprawdzie nie szata zdobi człowieka ale przyczynia się do stworzenia pewnego wizerunku osoby. Jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na naszą ocenę.
5 5 5