Odpowiedzi

2010-03-22T18:50:13+01:00
Today I was on a trip to Warsaw. The whole class visited the museum, bathrooms, Church of Sts. Catherine. Guide told us what happened all of accuracy. I am very pleased for the trip, I gained a lot of interesting information on the museum and visiting historical monuments. Returning home, we stopped to MacDonald, the macdonaldzie my colleague told jokes, and so we came back all happy with the trip home.

Dziś byłam na wycieczce w Warszawie . Z całą klasą zwiedziliśmy muzeum , łazienki , Kościół św . Katarzyny . Przewodnik Opowiadał nam co się wydarzyło wszystko z dokładnością . Bardzo mi się podobało na wycieczce , dużo ciekawych informacji zdobyłam po przez muzeum i zwiedzając zabytki . Wracając do domu wstąpiliśmy do Macdonald , w macdonaldzie mój kolega opowiadał nam kawały i tak wróciliśmy wszyscy zadowoleni z wycieczki do domu .

2010-03-22T18:55:00+01:00
On the trip was great! We were in Berlin for two days. I played great. My friend went with me everywhere. We went to many shops. I bought a lot of souvenirs. I would like to go back. I liked very much. I have many beautiful memories from this trip.

A tu prosze po polsku:
na wycieczce bylo switnie! bylismy w berlinie przez 2dni. bawilem sie swietnie. moi koledzy chodzily ze mna wszedzie. chodzilismy po sklepach. kupiłam dużo pamiątek. chcialabym tam wrocic. bardzo mi sie podobało.Ja mam wiele pięknych wspomnień z tej wycieczki.Poznałem wiele kolegów.

:)))