Otrzymałeś list od kolegi z Niemiec, który chce mieć psa lub kota, ale jego rodzice się na to nie zgadzają. Prosi Cię o pomoc. Napisz do niego list a w nim:
-podziekuj za list i za to że właśnie do Ciebie zwrócił się z tą prośbą
-napisz czy masz zwierzęta w domu i dlaczego
-zapytaj o argumenty jego rodziców i o przyczyny dla których on chce mieć zwierzę
-obiecaj, że postarasz się mu pomóc gdy poznasz argumenty rodziców i poproś go o szybką odpowiedź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T20:03:04+01:00
Hallo!

Am Anfang meines Briefes grüßen Sie herzlich und danke Ihnen sehr für poprzdni Brief, den er zu mir und bitten um Hilfe. Ich werde versuchen, Ihnen zu helfen, weil ich weiß, wie schwer es ist, mit den Eltern sprechen vereinbart, ein Haustier zu Hause. Ich habe ein Haustier zu Hause, und ich glaube, ich habe auch mit der Frage der Eltern zum Tragen. Haustiere Verantwortung zu erziehen und fürsorglich. Aber man muss auch mit ihnen übereinstimmen, müssen Sie, mir zu schreiben, ihre Argumente und Gründe, wegen der Tiere, weil sie sehr wichtig ist.
Wenn Sie einige ihrer Argumente in einem Schreiben von nstępnym lernen verspreche Ihnen, es wird sicherlich helfen, weil ich weiß, dass diese Frage für Sie wichtig ist.
Grüße. . . . .Poniżej wersja po polsku:

Cześć!

Na początku mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam i bardzo dziękuję za poprzdni list, który do mnie wysłałeś z prośbą o pomoc. Postaram Ci się pomóc ponieważ wiem jak trudno dogadać się rodzicami aby zgodzili się na zwierzaka w domu. Ja mam zwierzaka w domu i sądzę, że dobrze zrobiłam prosząc rodziców do skutku. Zwierzęta uczą odpowiedzialności i troskliwości. Ale ty też musisz się zgadzać z rodzicami, musisz napisać mi ich argumenty i przyczyny z powodu zwierzaka ponieważ to bardzo ważne.
Jeśli poznam ich argumenty w nstępnym liście od ciebie to obiecam napewno ci pomóc ponieważ wiem że ta sprawa jest dla ciebie ważna.
Pozdrawiam . . . . .


;))

3 3 3