Komu zadedykował byś tekst ''Jestes cudem'' Pabla Casalsa i z jakiej okazji.Ułuz i zapisz dedykacje

ps.ma bć w ta dedykacje ejszce jakis cytat wlozony z tego tekstu ''jesteś cudem '' TO JEST TEN TEKST

Jesteś cudem Każda sekunda naszego życia jest jedyną chwilą w dziejach wszechświata, chwilą, która już nigdy się nie powtórzy... A czego uczymy nasze dzieci? Uczymy je, że dwa i dwa to cztery, że Paryż jest stolicą Francji...Kiedy zaczniemy je uczyć, czym są?Każdemu dziecku powinniśmy powiedzieć: „Wiesz, czym jesteś? Jesteś cudem. Jesteś jedyny. Przez wszystkie lata, setki lat, które dotąd minęły, nie było jeszcze dziecka takiego jak Ty...Możesz zostać Szekspirem, Michałem Aniołem, Beethovenem. Stać Cię na wszystko. Doprawdy, jesteś cudem. Czy, gdy dorośniesz, będziesz mógł zranić kogoś, kto podobnie jak Ty jest cudem?”Musisz wziąć się do pracy- wszyscy musimy- by uczynić ten świat godnym jego dzieci. (Pablo Casals)

1

Odpowiedzi

2009-10-28T16:38:33+01:00
Zadedykowałabym ten tekst swojej wychowawczyni, lub nauczycielowi, którego szczególnie cenię i który mnie motywuje do pracy, gdyż pokazuje on nie tylko walory edukacyjne, których się uczymy w szkole, lecz także wskazuje bardzo wyraźnie rolę, jaką pełni odpowiednia motywacja w naszym życiu.

Dedykacja by brzmiała tak:

Dla profesora XYZ za to, że pokazał mi, że „Mogę zostać Szekspirem, Michałem Aniołem, Beethovenem”. Że pozwolił mi uwierzyć, że „stać mnie na wszystko”.
Dzięki pańskiej/pani wierze we mnie, udało mi się osiągnąć mój cel, w co wszyscy, po za Panią/Panem wątpili – dostałam się na wymarzone studia/wygrałam olimpiadę/albo coś innego