Co to znaczy What we know as Halloween today, began hundreds of years ago as a Celtic celebration. The Celts lived in the lands we now know as England, Scotland, Ireland and Wales. They believed that the Gods told the sun to disappear from the earth in the fall, thus killing their crops and causing cold weather. To calm the Gods, the Celts built bon-fires and dressed up in animal costumes.

2

Odpowiedzi

2009-10-28T16:40:39+01:00
To co wiemy dziś, jak Halloween, zaczęła setki lat temu jako celtyckie święto. Celtowie żyli na ziemiach teraz wiemy, jak w Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii. Wierzyli, że bogowie powiedział, że słońce zniknie z powierzchni ziemi w jesieni, więc zabijanie ich uprawy i powodując zimnej pogody. Dla uspokojenia Bogowie, Celtowie zbudowany bon-pożary i ubranych w stroje zwierząt.

Pozdrawiam.
2009-10-28T16:41:24+01:00
To co uważamy dziś za Haloween, zaczęło się setki lat temu, jako celtyckie święto. Celtowie zamieszkiwali tereny dzisiejszej Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii. Wierzyli, że Bogowie nakazli słońcu znikąć z Ziemii na jesień, aby zniszczyć ich zbiory i spowodować brzydką i zimną pogodę. Aby uspokoić Bogód, Celtowie robili ogniska i przebierali się za zwierzęta.


Nie z translatora jak moi poprzednicy :P