Odpowiedzi

2009-10-28T17:06:20+01:00
Na tej stronce masz krótki opis historii fotografii
http://fotografia.bizhat.com/
1 1 1
2009-10-28T17:14:01+01:00
Pionierzy fotografii - Niepce Louis Jacques Daguerre, Frith i Bisson - Nie są powszechnie znani. Pamiętać jednak nalezy, Że To właśnie dzięki nim fotografia mogła rozwinąć się w nową forme sztuki.

W roku 1826 Francuz Joseph Nicephore Niepce odtworzy! W roku 1826 Francuz Joseph Nicéphore odtworzy Niepce! obraz ukazujący widok z okna jego pracowni, który przedstawiał spadzisty dach stodoły i rozłożystą gruszę z gołębnikiem. obraz ukazujący widok z okna Jego pracowni, ktory przedstawiał spadzisty dach STODOŁY i rozłożystą Grusze z gołębnikiem. Ten niedoskonały, zamazany wizerunek został uznany za pierwszą na świecie fotografię wykonaną za pomocą urządzenia, które dzisiaj określamy mianem aparatu fotograficznego. Ten niedoskonały, zamazany wizerunek zostal uznany za pierwsza na świecie fotografie wykonana za Pomocą urządzenia, ktoré określamy dzisiaj mianem aparatu fotograficznego. Joseph Niepce ochrzcił swe dzieło i technikę, którą zastosował, mianem heliografii, czyli "obrazu namalowanego światłem słonecznym". Joseph Niepce ochrzcił swe dzieło i technikę, Którą zastosował, heliografii mianem, czyli "obrazu namalowanego światłem słonecznym".
Pierwowzór aparatu fotograficznego był znany już przed wiekami. Pierwowzór aparatu fotograficznego już znany byl przed wiekami. Leonardo da Vinci (1452-1519) narysował projekt urządzenia o nazwie camera obscura. Leonardo da Vinci (1452-1519) narysował projekt urządzenia o nazwie camera obscura. W rzeczywistości była to światłoszczelna skrzynka z niewielkim otworem w przedniej ściance. W rzeczywistości była do światłoszczelna skrzynka z niewielkim otworem w przedniej ściance. Wpadające przez otwór światło rzucało na tylną ściankę odwrócony obraz oświetlonego przedmiotu, który znajdował się na zewnątrz. Twórcom czasów renesansu camera obscura służyła do badania zasad perspektywy, których stosowali podczas malowania i rysowania. Wpadające przez otwór światło rzucało na tylna ściankę odwrócony obraz oświetlonego przedmiotu, ktory znajdował się na zewnątrz. Twórcom czasów renesansu camera obscura służyła do badania Zasad perspektywy, KTÓRYCH stosowali podczas malowania i rysowania. Urządzenie najprawdopodobniej wynaleźli już starożytni Grecy. Urządzenie najprawdopodobniej wynaleźli już starożytni Grecy. W średniowieczu wykorzystywano je do obserwacji zaćmień słońca. W średniowieczu wykorzystywano je do obserwacji zaćmień słońca.
Dopiero jednak w wieku dziewiętnastym Niepce i inni pionierzy fotografii zastosowali światłoczułe substancje w celu utrwalenia na papierze otrzymanego wizerunku. Dopiero jednak w wieku dziewiętnastym Niepce i inni pionierzy fotografii zastosowali światłoczułe substancje w ceļu utrwalenia na papierze otrzymanego wizerunku. Początkowo naświetlanie trwało bardzo długo, nawet osiem godzin. Początkowo naświetlanie trwało bardzo długo, nawet osiem godzin. Joseph Niepce zmarł w 1833 roku, zaś cała sława i zasługi na polu rozwoju fotografii zostały przypisane jego partnerowi, z którym wspólnie pracował od 1829 roku, malarzowi i dekoratorowi o nazwisku Louis Jacąues Mande Daguerre. Joseph Niepce zmarł w 1833 roku, zas cała sława i Zasługi na Polu Rozwoju fotografii zostały przypisane Jego partnerowi, z ktĂłrym pracował wspólnie od 1829 roku, malarzowi i dekoratorowi o nazwisku Louis Jacąues Mande Daguerre. Był on autorem metody umożliwiającej "wywoływanie" obrazów przy użyciu oparów rtęci, co skróciło proces naświetlania do około trzydziestu minut. Byl na autorem metody umożliwiającej "wywoływanie" obrazów oparów rtęci przy użyciu, co skróciło proces naświetlania do około trzydziestu minut. Dopiero jednak w maju 1837 roku wpadł na genialny pomysł utrwalania obrazu na papierze poprzez zastosowanie roztworu soli kuchennej. Dopiero jednak w maju 1837 roku wpadł na genialny pomysł utrwalania obrazu na papierze Poprzez Zastosowanie roztworu soli kuchennej.
3 1 3