Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T20:14:10+01:00
"Człowiek nie jest stworzony do klęski, można go zniszczyć, ale nie pokonać". W dalszej częscie swojej wypowiedzi postaram sie udowodnic słusznosc stawianej przeze mnie tezy.
Człowiek jest istotą ludzką, jak cześniej jeden z pisarzy określij "trzciną wątłą myślącą". Człowiek ma rozum, siłe i wolną wolę, dlatego tak szybko nie potrafi i nie chce zniechęcic się do działania. Liczą się ambicje i jego silna wola ,a takze chęc walki i zdobycia czego, co dla niego staje się priorytetową wartością. Można odwołac się do książki Bolesława Prusa. Powieści, w której Wokulski stał na epoce dekadentyzmu i mozna go było zniszczyc psychicznie, zwłaszcza, że przejawiały w nim czątki romantyzmu, ale...z drugiej strony w jego sercu także krzyczał głos racjonalisty, a bardziej pozytywisty. Wokulski wiedział, co chce osiągnąc i czego pragnie, chociaż bardzo często się w tym gubił i nawet poczynania panny Izabelii nie zniechęciły go i nie zwiodły na manowce, pisząc slangowym językiem. Warto odwołac się także do filmu "21 gramów", w którym to bohater chociaż zagubiony i schorowany nie traci wiary i nadziei, wciąż brnie i nie chce sie poddac. Walczy i to staje się jego siła. Lekarze zaczynają w jego myśleniu nie byc pomocnikami, a tylko niepotrzebnymi ludźmi , którzy już go dawno skazali i wg niego pragną go zniszczyc, zniszczyc psychicznie. Jednak jego psychika jest na tyle silna i wytrzymała, że przetrwa ten czas i z szokującym pozytywnym skutkiem odniesie zwycięstwo.
Najwazniejsze dla czlowieka nie jest to, że ktoś chce go zniszczyc, chociaż to także bardzo mocne slowo, ale.. Człowiek ,który będzie chciał i pragnie osiągnąc cos nie podda sie tak szybko i nie będzie zważal na bezpodstawne określenia jego osby, o tym trzeba pamietac.
Mam nadzieje, że moimi powyższymi argumentami udowodniłam słusznosc stawianej przeze mnie tezy.