Odpowiedzi

2016-07-12T19:11:59+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

1. Rachunek sumienia to nie tylko liczenie swoich grzechów i przypomnienie ich, to modlitwa grzesznika z Bogiem. Aby dobrze przygotować się do rachunku sumienia powinniśmy zastanowić się dlaczego popełniliśmy nasze grzechy i co było tego powodem. Powinniśmy dostrzec miłosierdzie Boga i uwierzyć że mimo grzechów Bóg nas bardzo kocha.
2. Żal za grzechy-Powinniśmy, żałować wszystkich naszych grzechów. Nie powinniśmy znajdować jakiegoś,, ale,,. Każde  popełnione zło jest grzechem i powinniśmy to sobie uświadomić. Musimy żałować wszystkich popełnionych grzechów. To konieczne, aby żal za grzechy był prawdziwy.
3. Mocne postanowienie poprawy- Powinniśmy chcieć zmienić się, obiecać Bogu poprawę i zastanowić się nad sobą.
4. Szczera spowiedź- to wyznanie wszystkich posiadanych grzechów. Nie możemy  żadnego zachować dla siebie. Bóg nam wszystkie wybaczy, ale pod warunkiem , że będzie to prawdziwa szczera spowiedź.
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu - jeśli to tylko możliwe powinniśmy naprawić wszystkie popełnione grzechy. Przeprosić wszystkich, których obraziliśmy, lub skrzywdziliśmy. Powinniśmy postarać się, aby na przyszłość nie popełniać owych grzechów, choć jest to bardzo trudne.

12 4 12