1. Napisz zaproszenie dla bliskiej Ci osoby na swoje przyjęcie urodzinowe .

2. Napisz list do bliskiej Ci osoby w którym opowiesz jej o swoim przyjęciu urodzinowym . W swojej wypowiedzi podaj między innymi następujące informacje :

• kto jest obecny na przyjęciu < Ola , Kinga Ch , Kinga R , Julia , Patrycja , Monika , Dominika , Roksana < moje najlepsze przyjaciółki> Mariusz , Dawid , Patryk N , Patryk N ,Jakub , Przemek , Mateusz O , Mateusz S , Przemek , Konrad , Karolina , Ada , Klaudia oraz Ola P . >

•jak przebiegało przyjęcie ( np. rozpakowywanie prezentów , tort urodzinowy , zabawy >


Pomożecie ? : )

3

Odpowiedzi

2010-03-22T20:31:05+01:00
Marto!
Zapraszam Cię na swoje przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się w pubie przy ulice Nasielskiej 6 w Poznaniu. Bedą takie atrakcje jak : zimne ognie, popisy taneczne i oczywiście co najważniejsze doborowa atmosfera i towarzystwo. Prosze, byś potwierdzila swoje przybycie.

Całuje! XYZ
7 3 7
2010-03-22T20:39:07+01:00
1.
Zaproszenie
Droga Ciociu zapraszam Cię na moje 7 urodziny które odbędą sie 21.04.2010r o godz. 17.00
Michał

2.
Droga Ciociu
Na wstępie mojego listu chciałbym ci powiedziec ze skonczylem 7 lat .zrobiłem duze przyjęcie urodzinA więc tak na ty przyjeciu byli(imiona i nazwiska twoich kolegów).Gralismy w gry. Była nawet dyskoteka. ale najfajniejsze był tort i prezentu.(Od kogo i co dostałas/es)Tort mama upiekła pyszny wszyscy koledzy sie nim zachwycali.
przyjedz jak mozesz.
michał
6 3 6
2010-03-22T20:51:28+01:00
1.
Zaproszenie
Uroczyście zapraszam Cię na moje 15 urodziny, które odbędą się 12.04.2010r. o godzinie 14:00 w moim domu. Będzie dyskoteka oraz rożne zabawy.
Świetna zabawa gwarantowana
Kamila2.
Suwałki, 18.04.2010r.
Witaj Aniu!
W liście tym opowiem Ci o moich piętnastych urodzinach, które odbyły się 12.04.2010r.
Na to przyjęcie przyszło dużo osób: moje najlepsze przyjaciółki: Ola, Kinga Ch., Kinga R., Julia, Patrycja, Monika, Dominika, Roksana oraz wiele innych koleżanek i kolegów w tym: Dawid, Przemek, Konrad, Ada. Od Kingi dostałam wymarzoną ramkę do zdjęć, od Dawida misia pluszowego, a Ada dała mi własnoręcznie zrobioną figurkę prosiaczka. Potem mama przyniosła nam pyszny tort, którym wszyscy chętnie się objadali. Julia zjadła chyba 6 kawałków! Potem odbyła się dyskoteka. Na zorganizowanej przeze mnie imprezie było dużo konkursów, w których goście chętnie brali udział. Jednym z nich było zjedzenia jabłka zawieszonego na nitce bez użycia rąk. Potem rozśmieszaliśmy się nawzajem, a Ola aż popłakała się ze śmiechu. Czas szybko minął, więc zaraz po tym wszyscy zbierali się do domu. Monika zadzwoniła do mamy i spytała czy może u mnie nocować. Mama jej pozwoliła. W nocy opowiadałyśmy sobie straszne historie, po których nie mogłyśmy zasnąć. W końcu nam się udało. Monice nawet śniły się koszmary.
Szkoda, że nie było Cię razem z nami w tym uroczystym dniu.

Pozdrawiam - Kamila

__________________________________________
Mam nadzieję, że pomogłam, gdyż pisałam to sama.
Życzę 5, a nawet 6. :)
5 4 5