Odpowiedzi

2010-03-22T21:11:46+01:00
Herakles to najsławniejszy z herosów Hellady. Jego matką była Alkmena, dziedziczka Tirynsu, której małżonkiem był dzielny wojownik, książe Amfitrion. Ale nie był on ojcem Heraklesa. Wieść niosła, że ojcem jego jest sam Zeus, władca bogów i ludzi.
Herakles nosił krótka tunikę a cechowały go błyszczące i przenikliwe oczy. Posiadał nadludzką siłę a jasna grzywka, spadająca na oczy rozjaśniała jego twarz. Sylwetkę miał bardzo wysportowaną.
Jest to chłopiec dzielny, gdyż pokonał dwa węże.Odznacza się pomysłowością i walecznością ponieważ przechytrzył i pokonał wroga. Słynny heros charakteryzował się zręcznością i odwagą. Bardzo dobrze strzelał z łuku a Amfitrion nauczył go powozić rydwanem i władać mieczem. Zaś słynni mistrzowie, przebywający na dworze królewskim w Tebach, udzielali mu lekcji boksu, fechtunku i innych umiejętności niezbędnych dla wojownika. Matka też sprowadziła dla chłopca nauczyciela- Linosa- największego mistrza w sztuce muzyki i poezji aby ten nauczył go tego a także gry na lirze.