Witam. Temat mojej pracy: to 2 sententencje do kazdej 1 argument ilustrujący sentencję odnoszącą sie do lektury.
Wybrane prze zemnie sentencje to: "Mowa jest źródłem nieporozumień"-Książka Zemsta oraz "Tylko dzieci wiedza czego chcą"

1 argument powinien być na około 1 strona A5.
Oraz praca powinna być wykonana w stylu średniego gimnazjalisty;p
Potrzebuję ją na Środę 24 Marca :)

Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

2010-03-22T22:15:19+01:00
Sentencja: "Mowa jest źródłem nieporozumień" przywodzi mi na myśl sytuację z jednej ze szkolnych lektur pt. "Zemsta". Bohaterowie tej książki są uwikłani w wiele problemów ludzkiej natury, różnego rodzaju sprzeczki i miłosne perypetie ukazują czytelnikowi, jak mowa, którą posługujemy się na co dzień, może spowodować poważne konsekwencje. Powinniśmy uważać na niechybne słowa i w myśl znanego przysłowia dwa razy pomyśleć, zanim powiemy coś na głos, gdyż wypowiedzianych słów nie da się już cofnąć.

Kolejna z omawianych przeze mnie sentencji to: "Tylko dzieci wiedzą, czego chcą". Sądzę, że idealnie pasuje ona do jednej z przeczytanych przeze mnie ostatnio książek, jaką jest "Mały Książę", autorstwa Antoine de Saint Exupery. Opowiada ona o małym chłopcu, który właśnie dzięki temu, że jest dzieckiem, nie zagubił jeszcze sensu życia. Wciąż jest człowiekiem młodym, pełnym pomysłów, ciekawym świata. Dokładnie wie, czego oczekuje i co chce osiągnąć, jednak wciąż się uczy i doskonali.

W tym drugim nie podałeś książki więc dałam małego księcia, mam nadzieję, że jest ok, a tak poza tym to ja nie umiem pisać jak średni gimnazjalista... ;] sorki, będziesz miał pracę jak super dobry gimnazjalista ;P
4 5 4