TEMAT;JESTEM UCZESTNIKIEM KONKURSU LITERACKIEGO I OPOWIADAM TREŚĆ "MAKBETA" W.SZEKSPIRA . PROSZĘ O NAPISANIE MI WSTĘPU I ZAKOŃCZENIA (PRZYGOTOWANIE DO KONKURSU MOJE PRZEŻYCIA I COŚ NA ZAKOŃCZENIE ) KOMPOZYCJA PRACY na 1,5 strony A4 BARDZO PROSZĘ O SZYBCIUTKIE ROZWIĄZANIE TREŚĆ SOBIE SAMA NAPISZĘ,,,BAJOOO

2

Odpowiedzi

2010-03-23T10:51:11+01:00
Wstep:
Utwór W.Szekspira pod tytułem"Makbet" jest tragedia.Autor napisał te ksiazke naprzełomie baroku i renesansu. DRAMAT TEN UZNAWANY JEST ZA JENO Z NAJLEPSZYCH DZIEŁ PISARZA.
NIE JEST TO TYPOWA TRAGEDIA SZEKSPIR ZERWAŁ W NIEJ Z TYPOWYMI CECHAMI TRAGEDII ANTYCZNEJ. BRAK JEST TRZACH JEDNOSCI CZASU:MIEJSCA, AKCJI I CZASU. ZAKONCZENIE KONCZY SIE TYPOWA CECHA, CZYLI GOWNY BOHATER UMIERA.

ZAKONCZENIE:
REASUMUJAC, "MAKBET" TO KSIAZKA KTORA DAJE NAM PRZYKLAD, IZ NIE NALEZY INGEROWAC W SWOJ LOS. PRZEBIEG WYDZARZEN NALEZY ZODTAWIC ZYCIU, ABY TOCZYLO SIE WLASNYM TOKIEM WYDARZEN.SERDECZNIE ZACHECAM DO PRZECZYTANIA TEJ KSIAZKI
2010-03-23T10:54:54+01:00
Wielki przełom w dramacie angielskim związany jest z twórczością Williama Szekspira.Przekonaniem jest ,że człowieka odsłaniają jego czyny i zachowania,decyzje przez niego podejmowane i wybory,których dokonuje.Człowieka nękany wyrokami Fatum,jest taki jak jego postępowanie,a nie taki jak osobie myśli,że jest.Taki jest właśnie Makbet,tytułowy bohater dramatu Szekspira.Dysponuje wolną wolą,którą tylko pozornie ogranicza przepowiednia czarownic,zapowiadająca przyszłą władzę.Przepowiednia-element antycznego Fatum-wcale nie zawładnęła wolą Makbeta,on cały czas może o sobie decydować,jednak dobrowolnie temu ulega.To właśnie pragnienie władzy popycha bohatera do zbrodni.W osobie Makbeta widoczne jest połączenie elementów starożytnego Fatum z działaniem wolnej woli.Na jego postępowanie wpływ mają różne czynniki,jednak ostatecznego wyboru dokonuje osobiście.Jest on zbrodniarzem ,ale budzi też współczucie,staje się niewolnikiem i ofiarą własnych zbrodni.Przykład Makbeta pokazuje,że człowieka widzimy i oceniamy na podstawie jego czynów i tego jakimi kryteriami kieruje siew życiu.