Odpowiedzi

2010-03-22T22:28:36+01:00
Http://www.sciaga.pl/tekst/90170-91-opium_w_rosole_charakterystyka_kreski_janiny_krechowicz

Tu masz krótką charakterystykę, myślę, że Ci pomoże. Pozdrawiam. ( :
1 1 1
2010-03-22T22:29:20+01:00

Kreska czyli Janina Krechowicz jest uczennicą pierwszej klasy Liceum. Jest wnuczką profesora Dmuchawca. Mieszkała w sąseedniej kamienicy koło Maćka Ogorzałki. Maciek podobał się Kresce. Mieszkał z Bratem Piotrem Ogorzałką. Kreska zawsze przychodziła do chłopaka, by pomógł jej w lekcjach a dokładniej chodziło o matematykę. Janina była miłą i zbzikowaną dziewczyną. Miała promienne bure oczy z wielkimi rzęsami. Jej włosy były także koloru burego ścięte na Izabelę Trojanowską. Kreska nosiła dziwaczne płaszcze jakby ze starej ciotki. Miała długie kamizele własnej roboty pozszywane z łatek. Szyła także kolorowe getry , czapki ? uszanki , swetry ? olbrzymy i długie szale z frędzlami. Nieraz także posuwała się do szycia butów i torebek. Wszystko to wyglądało biednie ale modnie i zabawnie. Maćkowi podobało się to przede wszystkim dlatego, że wiedział co kryje za pomysłowością Kreski.
2 5 2
2010-03-22T22:36:59+01:00
Janina Krechowicz mieszkała u swojego dziadka w Poznaniu. Nazywana była przez znajomych"Kreską". Chodziła do liceum, w którym uczył kiedyś jej dziadek. Dziewczyna ta była wysoka o szczupłej budowie ciała. Jej cechą rozpoznawczą były bure włosy i oczy z dużymi rzęsami. Lubiła ubierać się w kolorowe getry oraz duże kamizelki. Nosiła także własnoręcznie robione szale i torebki.
Z natury była spokojną dziewczyną. Troskliwą, miłą. Potrafiła znaleźć czas dla innych. Umiała także opiekować się dziećmi. Oraz jej chorym dziadkiem. Nie lubiła fałszywej miłości, mówiąc o tym Maćkowi. Ma poczucie swojej własnej wartości oraz godności. Była optymistką, wesołą i silną psychicznie.
Janina nie wyśmiewała się z niezaradnych oraz słabszych. Tolerowała ich, pomagając im. Przykładem tego jest opieka nad chorowitym, bardzo słabym dziadkiem.
Moim zdaniem Kreska była bardzo pozytywną osobą. Chciałabym tak jak ona umieć powiedzieć o swoich problemach i próbować stawić im czoło z pozytywnym skutkiem. Według mnie powinna być autorytetem dla wielu dziewczyn. Była osobą niezwykłą, co pokazała swoimi czynami.
2 3 2