Na podstawie tekstu napisz krótką notatkę o tym, co się wydarzyło. Udziel w niej odpowiedzi na pytania: kto i co zrobił? gdzie? z jakiego powodu?

Na 10 lutego zaplanowano uroczyste otwarcie szkolnego lodowiska. Łukasz nie mógł się już tego doczekać. Dzień przed imprezą pobiegł zobaczyć, czy wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych łyżwiarzy. Po drodze spotkał Marcina.
- Cześć, Marcin. Gzie się tak spieszysz?
- Muszę wracać do domu. Jestem cały przemoczony i robi mi się zimno.
- A co się stało?
- Razem z Jarkiem i Pawłem wylewaliśmy wodę na lodowisko i pech chciał, że kiedy już kończyliśmy, pękł wąż. Akurat ja go trzymałem i cały jestem mokry.
- Może pomogę Jarkowi i Pawłowi?
- Dzięki. Mieliśmy szczęście, bo akurat nadjechał pan Kowalski, wiesz, ten, który pracuje w straży pożarnej. No i okazało się, że miał w samochodzie taką specjalną taśmę do uszczelniania. Na pewno już naprawili wąż i dokończyli wylewanie wody. Ale jutro będzie jazda! Szykuj łyżwy!
- Fajnie. A ty biegnij do domu. bo się przeziębisz.


Proszę jak najszybciej notatkę...PROSZĘ...:)

1

Odpowiedzi

2010-03-23T09:36:36+01:00
Na dnia 10 lutego zaplanowano otwarcie lodowiska.Dzień przed Łukasz który nie mogl sie doczekac pobiegl wszystko sprawdzić.W drodze do domu spotkał Marcina.Opowiedział mu całą historię ze wraz z Jankiem i Pawłem wtewali wodena lodowisko i akurat gdy on czymał wąż on pekł.Łukaz spieszył się dodomu aby sie nie preziebic przedotwarciem.

MAM NADZIEJE ZE POMOGLAM

EWA
32 3 32
straszne dużo błędów ortograficznych