Odpowiedzi

2010-03-23T14:19:22+01:00
Jeżeli nie chcesz zostać ludożercą to już dziś zadbaj o to abyś wszystko mówił i robił kulturalnie. Jeżeli już mówisz nie kulturalnie to pomyśl o tym abyś ograniczył mówienie w sposób nie kulturalny. Jeżeli przestaniesz mówić i robić rzeczy nie kulturalne to zobaczysz świat w innych barwach. Więcej zdobędziesz przyjaciół. Jeżeli np. siedzisz przy stole to ręce trzymaj przy sobie , ale tak abyś nie przeszkadzał innym i nie rozlał czegoś.

2 5 2
2010-03-23T14:20:02+01:00
Aby nie być ludożercą, trzeba być miłym dla rodziców i innych ludzi. Nie denerwować się, nie krzyczeć na innych, nie zazdrościć, słuchać się starszych, być miłym, być przyjaznie nastawionym do otoczenia, być kulturalnym, nie być agresywnym, nie marudzić.
przejmować się bardziej innymi, pomagać biedniejszym słabszym, ... nie wykorzystywać innych.Pozatym Aby nikt z nas nie stał się, ani nie był ludożercą, należy dbać o siebie nawzajem. Powinniśmy zainteresować się nawet takimi małymi, drobnymi sprawami jak np. ustąpienie miejsca w autobusie starszej osobie, pomoc w niesieniu ciężkich zakupów, czy choćby nie deptanie trawy w miejscach zakazanych. Nie jest to łatwe i większości z nas przyjdzie dużym trudem, ale jeżeli postaramy się, choć odrobinkę, później pójdzie już z górki. Ja osobiście bardzo się przejęłam/em tym co się dzieje w naszym świecie. Dbam o innych ludzi. Pomagam w domu. Wiem, że to co do mnei wróci, na pewno nie będzie złe. Miejmy nadzieję, że wiele osób weźmie sobie do serca 'List do ludożerców' i postara się być dobrym.


3 3 3