Odpowiedzi

2010-03-23T15:31:16+01:00
Świat :

1) Prezydent Francji Nicolas Sarkozy obiecał, że "będzie walczył bez wytchnienia o to, by zlikwidować wszystkie co do jednej bazy ETA we Francji".

2) Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Jerzy Buzek zostanie 16 kwietnia przyjęty na audiencji w Watykanie przez papieża Benedykta XVI .

3) Francuscy związkowcy naciskają na prezydenta.Strajk objął we Francji wiele elementów sektora publicznego, w tym transport i szkoły.

KRAJ :
1)Startujący w organizowanych przez PO prawyborach Radosław Sikorski miał zastraszać i wymuszać poparcie ze strony legendarnego działacza "Solidarności" Jana Rulewskiego

2)Trzyletni chłopiec znaleziony w stawie niedaleko Cieszyna nie utonął. Przyczyną jego śmierci był uraz jamy brzusznej poinformowała Małgorzata Borkowska z prokuratury w Bielsku Białej po wykonaniu sekcji zwłok chłopca.

3)Leszek Miller nie zgodził się z opinią Józefa Oleksego, którego zdaniem Jerzy Szmajdziński nie powinien kandydować w wyborach. Były premier wypowiadał się na temat nadchodzących wyborów w Polskim Radiu.
Mam nadzieję że pomogłam :)
2010-03-23T15:32:57+01:00
Polska:
1.Na niejawnym posiedzeniu komisji ds. nacisków zeznaje dziś Mariusz Kamiński. Były szef CBA przed przesłuchaniem mówił, że wszystkie najważniejsze kwestie dla sprawy zostały już poruszone na posiedzeniu jawnym. Posłowie pytają go o szczegóły akcji Biura w ministerstwie rolnictwa w związku z tzw. aferą gruntową.
2.Policja zatrzymała pod Elblągiem 44-letnią kobietę i jej konkubenta podejrzanych o zbezczeszczenie płodu. Podczas alkoholowej libacji kobieta spaliła w piecu nowo narodzone dziecko. Matka twierdzi, że dziecko wcześniej nie żyło.
3. Edward Mazur twierdził, że w zabójstwo gen. Marka Papały wrabiają go wojskowe służby specjalne – zeznał w czasie śledztwa w sprawie śmierci byłego szefa policji, płk Aleksander L. Ten sam, który teraz czeka na proces w związku z załatwianiem za łapówki pozytywnej weryfikacji oficerom WSI.
Świat:
1.Majątek o wartości 400 milionów euro skonfiskowała we wtorek włoska policja przedsiębiorcom ze stołecznego regionu Lacjum, powiązanym z najgroźniejszym klanem kamorry – Mallardo. Na wniosek prokuratury do walki z mafią zatrzymano 12 osób.
2.Mężczyzna zadźgał nożem ośmioro dzieci, a pięcioro ranił w szkole podstawowej w mieście Nanping w południowo-wschodnich Chinach - poinformowały lokalne władze. Ranne dzieci przebywają w szpitalu.
3.Angela Merkel podtrzymała swój sprzeciw wobec uzgodnienia na unijnym szczycie w Brukseli mechanizmów wsparcia dla pogrążonej w kryzysie Grecji. Zdaniem kanclerz Niemiec, o konkretnej pomocy należałoby mówić wtedy, gdyby Grecja stanęła na progu bankructwa, a takiego zagrożenia na razie nie ma. – Pakiet pomocy dla zadłużonej Grecji może obudzić fałszywe oczekiwania w całej strefie euro – uważa Merkel.
1 3 1