Odpowiedzi

2010-03-23T15:55:03+01:00
Zaczynając rozważać nad tematem wypracowania napisze o czym jest ksiażka. Romeo i Julia to dwoje kochanków których połączyło gorace uczucie. Jednak nie dane im było zaznać szczęście. Musieli borykać się z wieloma przeszkodami. Na końcu nie wytrzymując odbierają sobie życie.
Kto jest winien śmierci Romea i Julii... To pytanie budzi wiele kontrowersji. Zdania sa podzielone. Niektórzy mogą twierdzić że byli to rodzice Julii, inni że oni sami a jeszcze inni że sługa niosący list dla Romea. Otóż moim zdaniem wina spada i na rodziców Julii i na sługe. Dlaczego? POnieważ rodzice osaczali Julię z szybkim małżeństwem lecz nie z tym kogo kochała. Miała wyjść za Parysa który nic dla niej nie znaczył. Wiemy jak później skonczyła się ta historia. Dlaczego sługa? POnieważ gdyby doniósł list na czas może ta przepiękna a jakże smutna opowieść skończyła by sie happy-endem. Niestety na okreslony czas nie zdążył. Kochankowie leżą martwi w swoich ramionach juz na zawsze pozostając razem.
Na tym skonczyłabym swoją pracę. Zachęcam wszystkich, którzy nie przeczytali jeszcze tej historii do wciagnięcia się w tą lekturę. Naprawdę nie będziecie żałować. ;)
2 5 2