Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T16:34:29+01:00
KONDENSATOR.
Kondensator składa się z co najmniej dwóch równoległych płytek (lub kawałków folii) położonych obok siebie i wykonanych z materiału przewodzącego prąd elektryczny (przewodnika). Są od siebie odizolowane (izolatorem---> papier, folia z tworzywa, powietrze, ceramika).
I tu na marginesie, jest wiele rodzajów kondensatorów, ale najważniejsze z nich, takie najbardziej powszechne i spotykane to kondensatory ceramiczne, poliestrowe(z filii) i powietrzne. Mają wszelakie zastosowania, ale i tak mają za zadanie regulować, magazynować, wytwarzać i przesyłać.)
KONDENSATOR podłączony do źródła napięcia stałego gromadzi ładunek elektryczny. Po naładowaniu i podłączeniu do obwodu elektrycznego umożliwia przepływ prądu zmiennego, a stanowi przerwę dla prądu stałego. (i ten akapit czytaj tak długo aż zrozumiesz :))
Są one (kondensatory) najczęściej stosowane jako element filtrów przenoszących (określone) pasma częstotliwości sygnałów akustycznych, a także możemy spotkać w zasilaczach (on łagodzi napięcie).
W załączniku dodaję jak wygląda kondensator. Wyjaśniłam najprościej, żeby łatwo się było nauczyć. Brałam to w tym roku, do tego są jeszcze szeregowe i równoległe połączenia kondensatorów, ale nic nie pisałeś że potrzebujesz. Ale jak chcesz pisz na priv edytuję odp. :) Liczę na naj :)

pozdrawiam.
11 3 11