Odpowiedzi

2010-03-23T16:21:02+01:00
Warszawa 23.03.2010r.
Drogi kolego! (możesz sobie wpisać jakieś imię)
Na wstępie mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za pocztówkę z ferii. Co tam u Ciebie słychać? Jak Ci idzie w szkole? Mam nadzieję, ze wszystko w porządku.
Mówiłeś, ze Twoi rodzice chcą przeprowadzić się na wieś, ale Ty nie bardzo tego chcesz. Dlaczego? Tak bardzo przywykłeś do życia w mieście? Na wsi przecież wcale nie jest źle! Wręcz przeciwnie. Na wsi możesz oddychać świeżym powietrzem, możesz urządzać długie spacery do lasu, chodzić po łąkach patrząc na piękne zachody słońca. Wiem co mówię, bo sam mieszkam na wsi. Jest mi tu bardzo dobrze, powietrze jest bardzo czyste, nie ma takiego hałasu jak w mieście, nie jest tak gorąco od nagrzanego asfaltu. Z mieszkaniem na wsi wiąże się jeszcze wiele innych przyjemności. Zimą jest mnóstwo miejsca do zabawy na śniegu, wiosną budzą się do życia drzewa i kwiaty, których na wsi jest bardzo dużo, latem możesz pójść na łąkę i się opalić, albo odpocząć w cieniu drzewa, jesienią las ma piękne kolory, które tworzą niesamowite dywany. Mógłbym tak pisać jeszcze długo, ale chyba nie ma to sensu. Życie na wsi ma naprawdę dużo, dużo zalet, które w tej chwili nie przyhodza mi do głowy.
Zresztą przekonasz się o tym, kiedy już do mnie przyjedziesz. Właśnie, kiedy to będzie? Strasznie się za Tobą stęskniłem, dawno nie rozmawialiśmy. A to jest kolejna zaleta wsi, będziemy mieć do siebie bardzo blisko, pomogę Ci się przyzwyczaić do zmiany miejsca. Mam nadzieję, ze po przeczytaniu tego zmienisz swoje nastawienie do przeprowadzki. Życie na wsi naprawdę jest lepsze.
Czekam na list od Ciebie, pozdrów rodzeństwo i rodziców.