Odpowiedzi

2010-03-23T16:38:11+01:00
Jestem umówiona z Adamem Cisowskim w kawiarni Limba, na rogu ulicy Kasztanowej i Prostej. Jest przed 9 gdy do wnętrza wchodzi "Szatan".
Beata Lisowska, redaktor "Lekturki" : Witaj, cieszę się że przybyłeś na czas!
Adam Cisowski : Ja również !!! Od kiedy Profesor Gąsowski dowiedział się o moim detektywistycznym talencie każe mi rozwiązywac różne zagadki oraz obraża się jeżeli nie mam na nie czasu. Własnie przed momentem kazał rozwiązac mi taką o to tajemnicę : "W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci ??"
Beata Lisowska : A w którym ?? Czyżby w maju ??
Adam Cisowski : W żadnym wypadku !!! Oczywiście, że nie chodzi tu o nazwę miesiąca. Najwięcej niemowlat rodzi się w dziewiątym miesiącu.
Beata Lisowska : We wrześniu ?? Pierwszo słyszę!!! Znam tylko jedną osóbkę, urodzoną w tym miesiącu.
Adam Cisowski: Nie chodzi tu wcale o wrzesień. Jednak o to że najwięcej dzieci rodzi się w dziewiątym miesiącu, pare w ósmym, niewiele w siódmym, prawie nigdy w szóstym (a jak już to są to niemowlęta poważnie chore), a był przypadek urodzenia w dziesiątym !!!!
Beata Lisowska : No tak czemu na to wcześniej nie wpadłam!!! Przeciez to takie proste. A przynajmniej jak Adasiu mi tłumaczysz!! Masz głowę nie od parady! Co na to inni nauczyciele ??
Adam Cisowski: Wcześniej nie zwracali na to uwagi. Od kiedy Pan Paweł Gąsowsi zabrał mnie do swego rodzinnego domu, gdzie rozwiązałem sekret Bejgoły, inni profesorzy zaczęli mnie szanowac i rozpoznawac na holach szkoły. Przyznam nawet że niektórzy proszą mnie o drobne pomoce. Na przykład ostatnio Profesor Jarząbski, który uczy języka Rosyjskiego, zapytał mnie czy nie mógłbym przejrzec prace dwóch jego uczniów i odkryc kto sciągał od kogo. Prace były naprawde identyczne, świetnie napisane, niestety w słowo w słowo to samo !!! Po paru minutach wiedziałem kto ściągał, a było to naprawdę proste. Przejrzałem poprzednie prace i sprawdziłem na jakim pismem piszą dane osoby. Wie pani ze jak się ściąga pisze sie niedbale i mało czytelnie, inaczej niż zwykle. Byłem dumny z rozwiązania zagadki !!!
Beata Lisowska : Mam jeszcze jedno pytanko : Co z Wadną ??
Adam Cisowski : Moje życie to jedna wielka tajemnica. Niech historia z Wadną również zostanie sekretem. Można jednak przypuszczac ze jeśli nic nie chce powiedziec to miedzy nami iskrzy....
Beata Lisowska : Dziękuję za fanatastyczną rozmowę !!
Adam Cisowski: Ja także !!

Rozmawiała Beata Lisowska

<Zyczę samych 5 i 6> (Pozdrawiam)