Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T18:37:04+01:00
EKOLOGIA WOKÓŁ NAS, CZY OBOK NAS...? (tytuł)
W dzisiejszych czasach bardzo popularne stały się pojęcia: ekologia, ochrona środowiska, zdrowa żywność, czyste powietrze. Klient szuka na półkach artykułów, które nie zawierają konserwantów lub sztucznych barwników. Miłośnicy przyrody chętnie popierają ochronę ginących gatunków roślin i zwierząt. (to był lead).
WOKÓŁ NAS... (śródtytuł)
Przeciętny Kowalski chce odpoczywać w miejscach czystych i zadbanych, jednak znalezienie ich, staje się coraz trudniejsze. Wokół nas często nie widać "za grosz szacunku" dla ochrony środowiska, a nawet zwykłej dbałości o schludny wygląd naszego otoczenia. Przykładów nie trzeba szukać daleko:przejdźmy się na przykład w stronę Zalewu. Oto na pobliskiej działce, w pobliżu domów mieszkalnych!, ktoś zrobił sobie składowisko złomu i śmieci. Czego tam nie ma: stara, zepsuta karetka pogotowia, fragmenty samochodów, maszyn rolniczych. Z daleka straszą kontenery, bańki, druty. Wszystko to nie tylko psuje estetykę naszego otoczenia, ale i niszczy środowisko.
JAKI Z TEGO WNIOSEK? (śródtytuł)
Łatwo jest nam mówić o ekologii, dawać innym porady. Niestety często sami się do nich nie stosujemy. Śmiecimy, nie segregujemy odpadów itp. Może zanim zaczniemy dawać rady innym, spójrzmy na samych siebie- jak my dbamy o środowisko?
(Autor) justysiulekmru
263 3 263